PUKLA JE PETARDA

Slaven Bilić i WBA doživjeli katastrofu na domaćem terenu; bivši hrvatski izbornik sve je bliže otkazu

06.12.2020 u 14:56

U prvoj nedjeljnoj utakmici 11. kola engleskog nogometnog prvenstva, WBA je kod kuće stradao od Crystal Palacea čak sa 5:1

Slaven Bilić već se dosta vremena spominje kao jedan od najvećih kandidata za otkaz u klubovima iz Premiershipa, a nakon novog debakla bivši hrvatski izbornik još je bliže gubitku posla.

U sudaru dviju momčadi koje su predodređene za donji dio ljestvice i borbu za ostanak, gosti su zasluženo uzeli cijeli plijen te značajnije odmakli od opasne zone u kojoj se nalazi WBA.

Za domaćina je loše krenulo od samog početka kada je Furlong zatresao vlastitu mrežu u osmoj minuti. Iako je u 30. WBA stigao do izjednačenja preko Gallaghera, samo četiri minute kasnije dogodio se ključni trenutak susreta, pocrvenio je Brazilac Pereira zbog udaranja Van Aanholta i to nakon VAR provjere, i WBA je ostao s desetoricom.

U nastavku se otvorilo nogometašima Crystal Palacea koji su zabili četiri gola, po dva puta su strijelci bili Zaha (55, 68) i Benteke (59,82) za konačnih 1:5.

WBA je sada predzadnji, 19. sa šest bodova, dok je Palace napredovao na 11. mjesto sa 16 bodova.