SPLIT BEZ POBJEDE

Špehar zabio autogol pa ipak postao junak u Sigetu!

24.11.2013 u 16:54

Nogometaši Hrvatskog dragovoljca odigrali su u prvoj nedjeljnoj utakmici 17. kola MAXtv Prve lige 2:2 na domaćem terenu protiv Splita…

Nakon impresivnih pobjeda protiv Dinama, Zadra i Rijeke te remija s Osijekom, Split nije opravdao svoju ulogu favorita u dvoboju protiv posljednjeplasiranog Hrvatskog dragovoljca. Mršićeva momčad dvaput je vodila u Sigetu, ali borbeni domaćini su se vratili i na kraju zasluženo osvojili bod.

Dragovoljac je dobro otvorio prvo poluvrijeme, imao terensku inicijativu u prvih dvadeset minuta, no zatim su gosti preuzeli igru u svoje ruke i ubrzo došli do prednosti. Prvi je golu domaćih zaprijetio u 21. minuti Vojnović prizemnim dalekometnim udarcem, ali lopta je prošla malo pokraj gola.

U 23. minuti prvi je put pokleknula obrana Dragovoljca, a Belle je sam izašao pred Čovića, no ovaj je njegov udarac obranio nogom. Ipak, pet minuta kasnije ponovo je Kamerunac dobio loptu u prostor, krenuo prema golu, a njegov ubačaj na drugu stativu pokušao je presjeći Davor Špehar, no pritom je prevario svog golmana i poslao loptu u vlastitu mrežu.

Do kraja prvog dijela Hrvatski dragovoljac je pokušao pritisnuti, a najbolju akciju imao je 34. minuti kada je dugo kružila lopta oko kaznenog prostora Splita, da bi na kraju pucao Živković, ali Zagorac je s lakoćom obranio.

Drugi dio domaći su otvorili odličnim udarcem iskosa Zlatara, koji je odskočio ispred Zagorca, ali ovaj ga je svejedno uspio obraniti. No, pet minuta kasnije Špehar se iskupio sjajnim udarcem koji je savladao Zagorca i završio na vratnici, da bi se lopta odbila prema golu i Doležal je samo potvrdio pogodak.

Nakon izjednačujućeg pogotka utakmica se rasplamsala, a u 74. minuti ponovo je poveo Split. Strijelac je bio mladi Ante Erceg, koji je odlično primio loptu, napravio si prostora i zatim preciznim poluvolejom savladao Čovića.

Uslijedio je veliki pritisak Dragovoljca, najbolje razdoblje u igri domaćina. Prvo je Špehar zaprijetio glavom u 77. minuti, ali njegov udarac završio je malo iznad vratnice. Zatim je Doležal napravio veliku gužvu solo prodorom, a u 80. minuti Živković je opalio s ruba kaznenog prostora, no lopta je otišla iznad vratnice.

U 82. minuti Špehar je upotpunio svoj preobražaj od tragičara do junaka Dragovoljca. Sjajnim volejom svladao je Zagorca i donio bod svojoj momčadi.

Na ljestvici MAXtv Prve lige Dragovoljac je s ovim bodom ostao posljednji, a Split i dalje na petom mjestu.

MAXtv Prva liga, 17. kolo:

Hrvatski dragovoljac – Split 2:2 (Doležal 53, Špehar 82 / Špehar ag 28, Erceg 74)

Hrvatski dragovoljac Split 2:2
Hajduk Osijek 1:1