Strašni hat-trick Shaqirija odveo Švicarsku u osminu finala!

26.06.2014 u 00:13

• +3

SP, skupina E: Švicarska - Honduras

Izvor: Reuters / Autor: REUTERS/Siphiwe Sibeko, Michael Dalder, Dominic Ebenbichler

Švicarska nogometna reprezentacija savladala je Honduras 3-0 uz hat-trick Xherdana Shaqirija u 3. kolu skupine E Svjetskog prvenstva u Brazilu, što joj je donijelo prolaz u osminu finala...

Momčad Ottmara Hitzfelda dalje prolazi kao drugoplasirana momčad skupine iza Francuske koja je bodom osvojenim u remiju bez golova protiv Ekvadora potvrdila prvo mjesto.

Shaqiri je bio apsolutni junak švicarske pobjede. Prvi je gol Bayernov veznjak zabio još u 6. minuti. Tukao je topovski ljevicom s više od 20 metara, a njegov je udarac odsjeo u rašljama nemoćnog honduraškog vratara Noela Valladaresa.

Drugi je pogodak Shaqiri postigao iz polukontre poentiravši opet ljevicom, ovoga puta prizemnim dijagonalnim udarcem s nekih 13-ak metara nakon lijepog dodavanja Josipa Drmića u prostor. Pokazalo se za konačnih 3-0 Shaqiri je zabio u 71. minuti, a asistent kod gola opet je bio Drmić. Shaquirijev hat-trick bio je jubilarni 50. u povijesti Mundijala, a postao je tako prvi švicarski reprezentativac nakon Josefa Hügija kojem je to uspjelo 1954. godine.

Francuska će u osmini finala igrati protiv Nigerije, dok će Švicarska odmjeriti snage protiv Argentine.