lekine kućne čarolije

Trener Hajduka otkrio 'tajnu': Pokušali smo jednu vrstu nogometa, nije išlo...

08.05.2023 u 07:58

Hajduk je u 33. kolu SuperSport HNL-a slavio u gostima kod Lokomotive 3:0. 'Bili' se dižu u formi, u posljednje četiri utakmice nisu primili gol, a sve je to komentirao trener Ivan Leko

'Finale Kupa je za dva i pol tjedna. Nakon Dinama, sve smo podredili Kupu. Nastojimo davati minute drugim igračima, probati neke stvari koje bi mogle biti interesantne. Bili smo stabilni. Momci su od prve do zadnje minute bili koncentrirani, pobijedili smo zasluženo. Ta Lokomotiva svakome radi probleme, a mi joj nismo dopustili udarac', rekao je nakon 3:0 pobjede trener Hajduka Ivan Leko.

'Bila je ovo dobra utakmica Hajduka. Bili smo bolji, dominirali smo od prve do zadnje minute. Čestitam mojim igračima. Bili su mirni, fokusirani. Odigrali su na dosta dobrom nivou. Malo ćemo se proveseliti i idemo dalje', komentirao je Leko te se osvrnuo na činjenicu da Hajduk četvrtu utakmicu u nizu Hajduk nije primio gol:

'Pokušali smo jednu vrstu nogometa, nije išlo. Otkad smo se vratili na drugu vrstu nogometa gledamo bolji i stabilniji Hajduk. Četiri utakmice nismo primili gol. Želimo na tu stabilnost podići kvalitetu ofenzivne igre. Dižemo se, to je spori proces, ali je bitno da rastemo.'

• +19
Lokomotiva - Hajduk, SuperSport HNL, 7.5.2023. Izvor: Cropix / Autor: Ronald Gorsic

Pohvalio je Leko i atmosferu na Kranjčevićevoj.

'Piva Istok, piva Zapad. Atmosfera je bila čudesna, posebno posljednjih deset minuta. Nekad nam ide, nekad ne ide, ali moramo davati sve od sebe. Veliko hvala navijačima, nadam se da su otišli zadovoljni kući', kazao je Leko te nastavio:

'Razlika je pobijediti 1:0 ili 3:0. Nogomet se igra od prve do zadnje minute. Obaveza je dati sve od sebe. Mi rezultatski imperativ nemamo, ali nije isto s kojom ćeš razlikom pobijediti. Živiš od zadnje utakmice.'

Izvor: tportal.hr / Autor: Croatel/MAX Sport