MAXtv PRVA LIGA - 30. KOLO

Vojnovićeva ležernost koštala Osijek dva boda

08.04.2016 u 22:22

U prvoj utakmici 30. kola MAXtv Prve lige Osijek je u Gradskom vrtu dočekao Split, a nakon 90 minuta igre rezultat je bio 0:0

Iako je ovo prvi od četiri ovosezonska ogleda ovih dvaju suparnika koji je završio 0:0, prilika i dopadljivog nogometa je bilo.

Domaćini će sasvim sigurno najviše žaliti za promašajem Aljoše Vojnovića jer je u 14. minuti promašio udarac s 11 metara. Ustvari, bolje je reći da je sjajno reagirao vratar Splita Tomislav Duka. Osijekov igrač prilično je nonšalantno došao do lopte, a još jednom je i potvrdio pravilo da igrač koji izbori penal nije izvođač. Međutim, iskusni Vojnović očito je previdio taj podatak.

Gosti pak žale za situacijama iz središnjeg dijela prvog poluvremena, kada su Barcenas, Arroyo i Obšivač u tri minute zapucali tri vrlo dobre prilike.

U završnici prvog dijela obje su momčadi imale još po jednu priliku, ali na odmor se otišlo uz rezultat 0:0.

U nastavku je opasniji bio Split, ali Arroyov udarac odsjeo je na vratnici, a u istom napadu i Perić je poslao loptu visoko preko gola.

Osijek se trgnuo tek sredinom drugog dijela, očito svjestan da bi protiv 'crvenih' mogao zaraditi i dva boda više, neophodna za ulazak u mirniju završnicu prvenstva. No Rahmani se pokazao kao odlično rješenje u obrani Splita dok je Zoran Lesjak očajno izveo slobodni udarac s ruba 16-erca.

Na kraju je ostalo početnih 0:0, odnosno obje su momčadi osvojile po bod, a prema prikazanom to je možda i najpoštenije.

Osijek - Split 0:0