Eksperimentalna značajka koja omogućava zajedničko gledanje videa u grupama na najvećoj društvenoj mreži svijeta nakon šest mjeseci testiranja postat će dostupna globalno
Zadnjih nekoliko mjeseci Facebook je uveo više značajki vezanih s video sadržajima. Među njima je bio i Watch Party, eksperimentalni alat predstavljen u siječnju koji je omogućavao članovima grupa na Facebooku zajedničko gledanje videa u isto vrijeme, kako prijenosa uživo tako i snimljenih zapisa te komentiranja tekstom i emotikonima u stvarnom vremenu.
Kad je predstavljena, ta je značajka bila dostupna ograničenom broju odabranih korisnika. No, od sad će ju moći koristiti bilo tko.
U Facebooku tvrde kako se pokazala korisnom za događanja u sklopu kojih netko odgovara na postavljena pitanja, kao i za video vodiče kojima se objašnjava kako, recimo, nešto skuhati ili izraditi, svirati instrument i tome slično.
Prema njihovim navodima, neka su zajednička gledanja generirala na tisuće komentara, a pojedine grupe provele su više od deset sati gledajući samo jedan Watch Party. U travnju su objavili kako je prijenose uživo putem značajke Facebook Live do tada gledalo gotovo dvije milijarde ljudi.
Watch Party neće biti ograničen samo na grupe jer u Facebooku taj alat testiraju i za primjenu na korisničkim profilima, kao i za poslovne stranice.
kratke upute
Ovo su najvažnije postavke na Facebooku koje morate promijeniti
Za korisničke profile Watch Party mogao bi biti dobar način dijeljenja iskustva gledanja sa članovima obitelji i bliskim prijateljima. Isto vrijedi za stranice brendova i novinskih kuća koje, primjerice, žele prikazati prvo raspakiranje proizvoda ili raspravu o vrućoj temi.
Facebookov cilj čini se jednostavnim: zadržati korisnike u međusobnoj interakciji na njegovoj što je dulje moguće. No, Watch Party neće biti imun na širenje lažnih vijesti i drugih nepoželjnih sadržaja.
Namjeravaju ih suzbijati alatima kakve su i dosad koristili, pojačanima umjetnom inteligencijom, kao i osloniti se na to da će administratori i članovi grupa prijavljivati nepoćudan i potencijalno štetan sadržaj, piše Engadget.