Donosimo vam popis kućnih ljubimaca za koje će vam biti drago što postoje samo u videoigrama
Kućni ljubimci, pratioci iliti u gejmerskom slengu petovi, oduvijek su bili glavna fora u igrama. Pogotovo u vrijeme kada umjetna inteligencija pratioca nije bilo nešto čime se autori razbacuju kao kukuruzom po svinjcu. Glavna poanta ljubimaca u videoigrama je da igrača zabave te da mu prave društvo dok krči put kroz stotine neprijatelja. Ili u slučaju mazge iz Dungeon Siegea, da kupi sve smeće koje sakupite nakon genocida nad još jednom zlom fantasy rasom.
Međutim, što ako vam kažemo da dizajneri igara dosta često naprave ljubimce kojima ni sami ne bi prišli mjesec dana nakon što su završili igru? U ovoj vikend temi donosimo vam kolekciju najbizarnijih digitalnih kućnih ljubimaca ikad. Vjerujte nam, teško da biste ijednog htjeli udomiti.
Kada vam prijatelj kaže kako mu se zove kućni ljubimac, odmah znate o kakvoj vrsti životinje je riječ. Nitko normalan kornjaču neće nazvati Čupko. Također, ako vam se pohvale s milim imenom poput 'Koljač', vrijeme je da malkice odgodite tu obiteljsku posjetu o kojoj već pet mjeseci pričate. Ako je, pak, vaš domaćin Isaac Kleiner, a njegov kućni ljubimac nosi ime Lamarrr, predlažemo da prije dolaska ne trošite previše vremena na frizuru. Ovaj domesticirani headcrab iz Half-Lifea nema kljun te je (zahvaljujući gomili sedativa, pretpostavljamo) skoro potpuno bezopasan. Pod bezopasnim mislimo da vas neće pretvoriti u zombija. Pretpostavljamo da su posjeti veterinaru jednako zabavni kao posjeti zubaru koji je upravo potrošio posljednju dozu anestetika.
Dok za prvog ljubimca vrlo vjerojatno znate, za drugog, pod imenom Seaman, vjerojatno nikad niste čuli. To je, dijelom, uzrokovano činjenicom da se radi o bizarnoj igri za Dreamcast i PlayStation 2 koju je, realno, malo tko na ovim prostorima pokrenuo, a kamoli završio. Zašto je ovaj kućni ljubimac čudan? Pa, moguće zbog LJUDSKE GLAVE NA RIBLJEM TIJELU. Da stvar bude još bolja, vaš zadatak je razgovarati s njime (!), hraniti ga, gledati kako obavlja veliku nuždu (!!) te uživati u prizoru gdje proždire druge Seamene. Ako nas netko pita koliko razloga imamo protiv eksponiranja male djece ovoj abominaciji, predlažemo da odjeljak pročitate od početka. Dakle, vi se u igri sprijateljujete sa kanibalističkom čovjekolikom ribom s kojom možete razgovarati o smislu života, planovima za večer i slično. Jedino pitanje koje preostaje je, pretpostavljamo: 'To ili mačka?'
Kad smo već kod beštija koje nitko normalan ne bi puštao u kuću, tko se sjeća Dream Eater monstruma iz Kingdom Hearts: Dream Drop Sequencea. Nitko? Stvarno? Tko bi ikad mogao zaboraviti domesticirane 'dobre' Dream Eatere (protiv zločestih se, naime, borite) koji pri zazivanju poprimaju oblik životinja 'bliskih' ljudskom poimanju. Tako, recimo, možete postati ponosni vlasnik Dream Eater nosoroga, Dream Eater mačke ili Dream Eater pingvina. Te stvari su, iako šarene i poprilično psihodelične, nešto čega se vaši neprijateji i te kako mogu bojati. Zašto bi itko psihodeličnog nosoroga nazvao kućnim ljubimcem? Pa, sve dok ne kenja po tepihu i prihvaća slatkiše kao nagradu, on definitivno spada pod definiciju peta. Uostalom, bolje to nego spektralni kostur mutiranog psa s kojim se šepure likovi iz Diabla 3
Tko normalan bi htio imati sabljozubog tigra za kućnog ljubimca? Skoro nitko osim nekoliko čudaka koje bolje da ne spominjemo i, naravno, glavnog lika Dragon Questa V. Saber, sabljozubi leopard s irokezom (divota koliko se neki ljudi trude oko imena) 'prijatelj' je kojeg glavni lik spasi od nemilog tretmana koji su mu servirala djeca iz Roundbecka. Nakon što odradite quest i spasite mlađahnog Sabrea, dolazi do rastanka, nakon čega ga ponovno susretnete tek kada odraste. Na vašu žalost (ili sreću, ako ste mazohist), sada odrasla beštija od okvirno osamdeset do sto kila odluči vas ubiti, no odustane kada prepozna vaš miris. Prava sreća da se svih tih godina niste prali. Da jeste, bio bi to Game Over
Kada malo razmislimo, naš konačni 'kućni ljubimac' teško bi se mogao nazvati životinjom. Štoviše, nismo sigurni jesu li kreatori Diabla 3 imali okvirnu ideju oko poimanja tamnoputih i noževima naoružanih... patuljaka... kao 'ljubimaca'. Realno, ako ste apsolutno politički nekorektni, jednog biste uposlili da vam okopava krumpir, a drugog da vam čuva djecu (nakon što mu oduzmete nož). Ali takvo što ne zovemo 'kućni ljubimac'. Takvo što zovemo 'roblje'. Iako jedna dobra stara majica s T-Shirt Hella kaže 'Slavery Gets Shit Done', u ovom slučaju nismo baš sigurni kako da prokomentiramo sirovu količinu 'krivog', što gomilanje Fetiša implicira. Dodamo li uz to i činjenicu da Fetiši umiru oko 30 sekundi nakon što ih pozovete, dođe nam da se zapitamo daje li itko njima vodu. Imaju li oni radnički sindikat? I, konačno, odakle im novac za sve te noževe?
Bilo kako bilo, čini nam se da beštije koje smo spomenuli u ovoj temi ne spadaju među najpoželjnije kućne ljubimce. Bilo bi nam jasno da neko želi jednog Fetiša poslati mrzovoljnoj punici kao 'poklon', no to se teško može nazvati poklanjanjem kućnog ljubimca u 'dobroj volji'. Bolje je, možda, da sve te stvari ostanu u domeni virtualne razbibrige. Znate, za svaki slučaj.
izvor: Kotaku