Hajduk i Rijeka bez pobjednika na Poljudu

Derbi 18. kola MAXtv Prve lige igra se na Poljudu - Hajduk protiv Rijeku u još jednom Jadranskom derbiju

Hajduk - Rijeka 1:1

Hajduk: Blažević, Maloča, Milović, Vršajević, Jozinović, Radošević, Lima, Andrijašević, Stojanović (od 84. Sušić), Vuković (od 46. Bencun), Maglica
Rijeka: Lisjak, Knežević, Datković, Mierzejewski, Neretljak, Brezovec, Gabrić (od 75. Mutombo), Močinić, Benko, Mujanović, Cesarec (od 84. Weitzer)

90' igrati će se četiri minute sudačke nadoknade
84' kakva prilika za Hajduk. Maglica je pogodio gredu!
73' Radošević je nakon loše izvedenog slobodnjaka iz druge prigode pucao snažno, ali malo izned gola
70' dugo je tražio prostor i namještao se, ali se Bencun snašao i iz okreta pucao sa 13 metara, ali pored gola
61' potpuna dominacija Hajduka. Lijepo je zavrnuo Jozinović a ispred Maglice je netko od rijekinih braniča uspo spriječiti siguran pogodak.
55' Hajduk nastavlja s dominacijom pa su tako natjerali Rijeku da se panično brani
51' Andrijašević je ubacio s desne strane, a Maglica glavom neometan s par metara izjednačuje
51' gool 1:1

46' krenulo je drugo poluvrijeme
45' Radošević je napravio prekršaj na 20 metara od gola Hajduka, slobodan udarac je izveo Benko i doveo Rijeku u vodstvo.
45' gool!! Rijeka je povela 1:0

41' Avdija Vršajević je pucao iz voleja s vrha šesnaesterca, a iako je bio pokriven Lisjak je to uspio nekako obraniti.
39' Radošević je iz kuta s desne strane direktno pucao na gol Rijeke, ali Lisjak krajnjim naporom izbacuje loptu
31'Jozinović oštro i prizemno puca, ali gostujući golman i to brani
24' najveća šansa na utakmici.. Obrana Hajduka je zaboravila na Benka koji puca sa sedam metara točno u Blaževića
23' prvi udarac u okvir gola Rijeke. Vuković je glavom tukao, ali preslabo za Lisjaka.
20' minuta je iza nas. Prvih deset minuta je proteklo u dominaciji Hajduka te su gosti u tim trenucima često i panično odigravali, no nakon toga Rijeka je smirila goropadne 'bijele'
11' prilika za Rijeku iz prekida. Brezovec je ubacio u petarac, ali je Blažević intervencijom sve otklonio
5' traje pritisak Hajduka. Ubacio je Stojanović, no Andrijašević je bio prekratak
2' odmah su bijelu zaprijetili i to preko Maglice koji se, da je uspio zadržati loptu, bio bi u stopostotnoj prilici.
1' započelo je prvo poluvrijeme u bučnoj atmosferi Poljuda

Riječani su taj meč dobili pogotkom iz penala - prekršaj je postojao, no dogodio se daleko izvan kaznenog prostora, što su sudac Križarić i njegov pomoćnik Pejić morali vidjeti, no navodno nisu.

Nakon remija u prošlom kolu Hajduk je izgubio drugo mjesto na tablici, a prestigla ga je upravo Rijeka koja je slavila protiv Intera. Splićani zaostaju za Rijekom samo jedan bod pa ako žele prezimiti na drugoj poziciji moraju pobijediti Rijeku - do kraja jesenskog dijela prvenstva osim ovoga kola ima se odigrati još samo jedno kolo.

Tekstualni prijenos pratite na tportalu.