U Hrvatskoj liječničkoj komori iznenađeni su žurnom smjenom Bore Nogala, ravnatelja Dječje bolnice Srebrnjak. Ističu kako je Nogalo liječnik koji je godinama uspješno vodio tu bolnicu te da oni zadnjih godina nisu zaprimili niti jednu pritužbu na rad liječnika u njoj
Hrvatska liječnička komora (HLK) je zaprimila molbu Stručnog vijeća Dječje bolnice Srebrnjak da se kao krovna strukovna organizacija liječnika očituje o nedavnim događanjima vezanim uz tu bolnicu, priopćili su iz HLK-a te naveli kako se oni uvijek zalažu za najviše kriterije stručnosti i izvrsnosti, kako u obnašanju liječničke djelatnosti, tako i u upravljanju u zdravstvu.
'Hrvatska liječnička komora nema nikakvih službenih saznanja o možebitnoj ugrozi zdravlja pacijenata koji su se liječili ili se liječe u Dječjoj bolnici Srebrnjak. Naime, zadnjih godina HLK nije zaprimila niti jednu pritužbu na stručni rad liječnika Dječje bolnice Srebrnjak', poručuju iz HLK-a.
Što se tiče pitanja vezanih uz upravljanje zdravstvenom ustanovom, ona prelaze ovlasti Hrvatske liječničke komore te na njih odgovore treba dati Ministarstvo zdravstva, u čijoj je to nadležnosti, navode dalje.
Iz HLK-a poručuju kako se nejasni navodi izrečeni u medijima mogu smatrati narušavanjem dostojanstva liječnika, što može dovesti u pitanje ugled liječničke struke stoga apeliraju na sve uključene u ovaj slučaj da se suzdrže od ishitrenih ocjena koje dovode u pitanje dignitet liječničke struke te posljedično mogu dovesti do gubitka povjerenja pacijenata u zdravstvenu ustanovu, pa i sustav u cjelini.
Navodi se kako je ova bolnica postala i Klinika Medicinskog fakulteta ove godine, a rezultat predanog rada i stručnosti liječničkog tima Dječje bolnice Srebrnjak je i dobivanje 60 milijuna eura vrijednog EU projekta gradnje Centra za translacijsku medicinu. Riječ je, poručuju iz HLK-a, o najvećem infrastrukturnom projektu iz zdravstva i znanosti u Republici Hrvatskoj, koji će ubrzati transfer znanja iz područja laboratorijskih istraživanja u svakodnevnu kliničku primjenu u liječenju djece. ,