KUP U STANOVIMA

Zadar iz penala do prednosti protiv Slavena

20.11.2012 u 19:42

U prvoj utakmici četvrtfinala Hrvatskog nogometnog kupa Zadar je u Stanovima svladao Slaven Belupo sa 1:0

Ključni trenutak dogodio se je u završnici prvog poluvremena. Jure Jerbić je dubinskom loptom uposlio Antonija Mršića. On ju je prihvatio u kaznenom prostoru gdje ga je rukama obujmio i srušio Mario Gregurina. Kazneni udarac izveo je Mršić, precizno u donji lijevi kut.

Bilo je to zasluženo vodstvo, a na kraju i pobjeda domaćina koji je tijekom 90 minuta pokazao više želje da ugrozi suparnička vrata što mu se na kraju isplatilo.

Uzvratna utakmica je u Koprivnici 28. studenoga.

ZADAR - SLAVEN BELUPO 1:0
Strijelac: 1:0 Mršić (42 – 11 m)
Zadar (3–5-2): Ježina - Sarić, Jerbić, Prahić – Bilaver, Banović, Begonja, Mršić (od 89. Muić), Heister (od 27. Šimurina) – Ivančić, Perica (od 73. Surać). Trener: Ferdo Milin
Slaven Belupo (4–2–3–1): Rodić – Purić, Kokalović, Grgić, Bubnjić (od 80. Barić) – Geng (od 57. Brlek), Gregurina – Glavica (od 65. Bušić), Čanađija, Delić – Šaban Trener: Roy Ferenčina