Nadzorni odbor Brodogradilišta 3. maj je Trgovačkom sudu u Rijeci predao zahtjev za otvaranje stečaja, nakon što je djelatnost, koncesiju, imovinu i najveći dio radnika proteklih mjeseci preuzela tvrtka 3. maj 1905 te se očekuje imenovanje privremenog stečajnog upravitelja
Potvrdio je to Hini predsjednik NO-a Juraj Šoljić, navevši i da u 3. maj pristižu blokade i ovrhe, da je riječ dijelom starim dugovanjima, a dijelom o dugovanjima iz zadnje proizvodnje. Budući da nakon odlaska direktora 3. maja Edija Kučana u mirovinu, nema ni Uprave, Nadzorni odbor je podnio zahtjev za otvaranje stečaja.
Većinski vlasnik 3. maja je Uljanik d.d. u stečaju, a potraživanja prema 3. maju imaju Uljanik, HBOR i kooperanti, no, koja su i kolika su ukupna dugovanja zasad nije poznato te se očekuje se da će to biti utvrđeno u stečajnom postupku. U 3. maju je ostao manji dio imovine, dio materijala i sirovine, koja je pod hipotekama.
Najveći dio radnika, njih oko 450, prešao je u tvrtku-kći 3. maj 1905, koji je sada u državnom vlasništvu, a u 3. maju su ostala 43 radnika. Šoljić kaže da je dio tih radnika na dugotrajnom bolovanju, dio ne želi nastaviti raditi u novoj tvrtki, a o preuzimanju dijela radnika odlučit će nova tvrtka.
Vlada je u prosincu donijela odluku o namirenju dijela potraživanja Republike Hrvatske prema brodogradilištu 3. maj prijenosom poslovnih udjela njegove tvrtke-kćeri 3. maj Rijeka 1905 na državu te o prijenosu koncesije na tu tvrtku. Tvrtka-kćer 3. maj Rijeka 1905 nastavila je brodograđevnu djelatnost na istoj lokaciji i ugovorila nove poslove, ali bez financijskih opterećenja iz prethodnih razdoblja, a 3. maj je završio ranije ugovorene poslove.