psk_2

ante budimir

Asistirao je za prvi gol pa otkrio razloge neuspjeha: Nije ispalo kako smo htjeli...

• Janko Badrić
  • Zadnja izmjena 19.06.2024 18:31
  • Objavljeno 19.06.2024 u 18:09

Hrvatska je ušla u susret prilično bezvoljno, što su Albanci iskoristili u 11. minuti kada je Qazim Laci postigao gol. Prvo poluvrijeme završilo je s vodstvom Albanaca od 1:0, ali u drugom dijelu Vatreni su uspjeli napraviti preokret zahvaljujući golovima Kramarića i autogolu Klausa Gjasule

Hrvatska je ušla u susret bezvoljno što su Albanci u 11. minuti iskoristili pogotkom Qazima Lacija. Prvo poluvrijeme je završilo vodstvom Albanaca od 1:0, no u drugom poluvremenu Vatreni rade preokret pogodcima Kramarića i autogolom Klausa Gjasule. Ipak nije niti to bilo dovoljno za sva tri boda jer je albanski tragičar postigao gol u 95. minuti za konačan rezultat, 2:2.

Ante Budimir je ušao u drugom poluvremenu umjesto Brune Petkovića te su Vatreni napokon proigrali, a uz to je i asistirao Kramariću za 1:1. Nakon utakmice razočarani Budimir je izjavio sljedeće:

'Rezultat 2:2 i jedan bod, naravno da ostaje žal da nismo bili kapacitet izdržat tih deset minuta gdje u tom trenutku imaš 2:1. Plan je bio umrtvit protivnika i čekati završnicu da uzmemo sva tri boda. S druge strane želiš i postići treći gol jer nam je i gol razlika bitna. Između te dvoje odluke nije ispalo kako smo htjeli.'

• +90
Euro 2024: Utakmica 2. kola skupine B Hrvatska - Albanija (19.6.2024.) Izvor: Cropix / Autor: Ante Cizmic

Komentirao je i loš ulazak u susret.

'Gol u te dvije, tri kontre što su imali Albanci su realizirali. Livaković je odlično reagirao i mislim da je rezultat u konačnici pravedan. Svjesni smo da je sve na nama sada, što je dobro i posljednju utakmicu protiv Italije moramo svih 90 minuta biti na svom nivou.'

Drugo poluvrijeme njegovim ulaskom je ipak izgledalo puno bolje.

'Probali smo i dali smo sve od sebe da preokrenemo rezultat. Uspjeli smo, no ostaje žal za tih zadnjih 10 minuta. Nekada je teško donijeti pravu odluku u takvom trenutku.'