HRVATSKA - ŠKOTSKA 2:1

Dalić: Nismo bili dobri! Nisam presretan, bilo je puno loših stvari

12.10.2024 u 20:45

Hrvatska je preokretom s 2:1 golovima Igora Matanovića i Andreja Kramarića pobijedila Škotsku u 3. kolu Lige nacija.

'Čestitam dečkima, hvala navijačima na podršci. Nismo bili dobri, nisam presretan ovom utakmicom. Puno smo griješili, puno je bilo loših stvari. U prvom poluvremenu kao da smo bili blokirani, puno smo štekali. Dosta nepotrebnih grešaka. Na kraju smo okrenuli utakmicu, a onda zadnjih 5-6 minuta opet grčevita borba. To nam ne treba. Nepotrebno je povlačenje. Najbolja je obrana kad napadaš visoko, kad ne daš suparniku da izađe. To me brine', rekao je hrvatski izbornik Zlatko Dalić za Novu TV pa prokomentirao Igora Matanovića koji je zabio prvijenac u reprezentaciji.

'Matanović se našao na pravom mjestu i pogodio. To je njegov početak s golovima. Vratio nas je u utakmicu.'

Ivan Perišić je počeo na desnom boku...

'Znali smo da imaju opasnog Robertsona na toj strani, puno puta smo ga blokirali, ali puno puta i nismo. Perišić se tu trudio koliko je mogao, ali fali mu utakmica i ritma. Njemu je svejedno na kojoj strani igra. Sudjelovao je kod dva gola.'

Mario Pašalić ostao je na poluvremenu u svlačionici...

'Mario je sjajan igrač, sjajan čovjek, on radi vrhunski posao. Najviše sam ga zamijenio zbog žutog kartona, a i htjeli smo brži protok lopte. Nije on kriv za spor protok lopte u prvom dijelu, jednostavno nismo bili okomiti.'