island - turska

Ima i toga: Pucao penal, pao na stražnjicu, a sudac poništio gol. Pogledajte...

15.10.2024 u 12:12

Reprezentacija Turske slavila je 4:2 na gostovanju kod Island u utakmici Lige nacija, a posebno će se pamtiti izvođenje penala Hakana Çalhanoğlua iz 55. minute

Pri rezultatu 1:0 za Islanđane, turski je nogometaš mogao doći do izjednačenja iz kaznenog udarca. Zatresao je mrežu, ali gol nije priznat jer je pao na stražnicu prilikom izvođenja penala. Poskliznuo se, lopta je udarila u njegove obje noge.

Islanđani su odmah tražili poništenje gola, no iz VAR sobe mu je javljeno da gol ne može biti priznat. Ostalo je 1:0, zahvaljujući golu Orrija Oskarssona iz 3. munte.Turska je kasnije okrenula rezultat.

Prvo je Irfan Kahveci u 62. izjednačio na 1:1 Onda se Calhanoğlu ipak upisao u strijelce i to u 67. minuti kada je zabio za 2:1. Dramu je donio Andri Gudjohnsen u 83. izjednačenjem za 2:2. U završnici Turci zabijaju dva gola za pobjedu, Arda Güler u 88. i Muhammed Kerem Aktürkoğlu u petoj minuti sudačkog dodatka.

Video spornog izvođenja penala pogledajte OVDJE.