serie a

Inter razbio nemoćnu Atalantu; Mario Pašalić i suigrači primili su četiri gola

30.08.2024 u 23:05

Aktualni prvaci Italije, nogometaši milanskog Intera, s uvjerljivih su 4-0 (2-0) svladali Atalantu u dvoboju 3. kola Serie A odigranom u petak na San Siru

Već u 3. minuti je nesretni Berat Djimsiti skrenuo u svoju mrežu ubačaj Marcusa Thurama, a u 10. minuti je Nicolo Barella sjajnim volejom s ruba kaznenog prostora pogodio za 2-0.

Momčad iz Bergama u nastavku je dotukao Thuram golovima u 47. i 56. minuti.

Hrvatski reprezentativac Mario Pašalić odigrao je cijelu utakmicu za Atalantu, ali je ostao bez značajnijeg učinka.

Nogometaši Torina s minimalnih 1-0 slavili su na gostovanju u Veneciji. Za pobjedu Torina strijelac je bio Saul Coco, koji je u 86. minuti postigao gol glavom nakon udarca iz kuta.

Hrvatski reprezentativac Borna Sosa bio je u početnoj postavi pobjedničke momčadi, a zamijenjen je u 62. minuti. Nikola Vlašić i dalje je na popisu ozlijeđenih igrača Torina te nije konkurirao za ovu utakmicu.

U početnih 11 domaće momčadi na stoperskoj poziciji je bio Marin Šverko, a igrao je do 77. minute.

Inter je pobjedom zasjeo na vrh ljestvice sa sedam bodova, a toliko ih ima i Torino. Juventus je treći s bodom manje, ali i utakmicom manje. Atalanta je s tri boda pala na 11. mjesto, a Venezia je s jednim bodom na 17. poziciji.