čeka nas polufinale

Brutalno iskreni Josip Sesar otkrio razloge neočekivanog poraza od Novog Zelanda

03.07.2024 u 20:59

Izbornik hrvatske košarkaške reprezentacije Josip Sesar razlog neočekivanom 86-90 porazu od Novog Zelanda na kvalifikacijskom turniru za plasman na Olimpijske igre u Pireju prvenstveno je potražio u umoru svojih igrača koji su morali opet na teren samo 18 sati nakon velike 108-92 pobjede protiv Slovenije

'Nismo igrali onako kako smo željeli, nismo slijedili naš plan igre, mučili smo se u obrani, pogotovo u branjenju 'pick and rolla'. U posljednjoj četvrtini smo i napadački donosili pogrešne odluke', kazao je hrvatski izbornik Josip Sesar nakon neočekivanog poraza te nastavio:

'U prvom smo poluvremenu imali 15 asistencija, a u drugom samo šest, od čega jednu u zadnjoj četvrtini. Sad se moramo pripremiti za polufinale. Novozelanđani su znali da smo imali utakmicu prije 16-17 sati i stalno su radili izmjene koje mi nismo uspijevali pratiti. Držali su visok ritam, mi smo mijenjali obrane kako bismo se vratili u utakmicu i u tome smo uspjeli.'

Protivnik je iskoristio sve naše 'mane' i umor...

• +38
Hrvatska - Novi Zeland, košarka, 3.7.2014. Izvor: Cropix / Autor: Tonci Vlasic

'U završnici je i Novi Zeland promijenio obranu, počeo je udvajati naše visoke igrače koji su onda vraćali loptu vanjskim igračima na šut, ali nismo pogodili niti jedan od tih vanjskih šutova kako bismo se odvojili. Moramo iz ovog poraza izvući pouke i ne smijemo biti nervozni na terenu. Sinoć smo se nakon utakmice u hotel vratili tek oko ponoći, ne vjerujem da je itko uspio i zaspati prije tri sata. Mi smo pokušali 'razbuditi' ekipu, ali eto nije išlo', kazao je Sesar te zaključio: