HRVATSKA - ŠKOTSKA 2:1

Modrić nahvalio suigrača: Nisam ni sumnjao! Zna se tko je on

12.10.2024 u 22:44

Luka Modrić kao kapetan i najbolji igrač predvodio je Hrvatsku do pobjede protiv Škotske (2:1) u 3. kolu Lige nacija.

'Teška utakmica, Škoti su opet pokazali da su nam tvrd orah, da teško igramo protiv njih. Mislim da smo dobro ušli u utakmicu, onda smo poslije nekako do kraja poluvremena bili nekako usporeni, ali smo, hvala Bogu, brzo izjednačili', rekao je Modrić nakon utakmice na Maksimiru.

'Drugo poluvrijeme bilo je dosta dobro, ali zadnjih desetak minuta smo se bez veze povukli i dopustili Škotima da nam stvore neke šanse. Pogotovo to zadnje, bilo je tu dosta konfuzije, ali srećom VAR je presudio na našu stranu. Bilo je dosta dobrih stvari, ali i onih koje se zasigurno mogu poboljšati.'

Modrić je posebno pohvalio Ivana Perišića.

'Nema iznenađenja, zna se tko je Perija i što je donio ovoj reprezentaciji. Sad je zadnje dvije utakmice igrao u PSV-u na toj poziciji, na kojoj ga nismo naviknuli gledati, no mislim da je danas odradio dosta dobro, asistirao za prvi gol i stalno bio opasan. Jedan na jedan nam je donosio dosta toga, nisan mi sumnjao da će odigrati tako. Vidjet ćemo, nedostaju nam tu Juranović i Stanišić koji su prve opcije za tu poziciju, ali dok ih nema izbornik je pronašao najbolje rješenje u vidu Perije.'

Napadači?

'Drago mi je zbog Matanovića da je zabio, prošle utakmice je imao dosta šansi, a danas je konačno zabio. Krama je uvijek tu, šulja se, uvijek je na pravom mjestu i svaka mu čast na tome.'