serie a

Pogledajte prvi ovosezonski gol Marija Pašalića u gostujućoj pobjedi Atalante

20.10.2024 u 16:27

U 8. kolu Serie A Atalanta je u gostima kod Venecije slavila 2:0, a hrvatski reprezentativac Mario Pašalić već je u 7. minuti zabio za vodstvo Atalante

U susretu osmog kola talijanskog nogometnog prvenstva Atalanta je na gostovanju pobijedila Veneciju 2-0, a prvi gol za goste zabio je hrvatski reprezentativac Mario Pašalić.

Hrvatski veznjak je momčad iz Bergama doveo u prednost u sedmoj minuti postigavši svoj prvi gol u sezoni.

Pašaliću je asistirao Mateo Retegui koji se u 47. minuti i sam upisao među strijelce. Hrvatski veznjak je proveo cijeli susret na terenu.

Gostujuću pobjedu je ostvarila i Fiorentina koja je deklasirala Lecce čak 6-0.

Po dva gola zabili su Danilo Cataldi (20, 45) i Andrea Colpani (34, 54), a među strijelce su se upisali i Lucas Beltran (61) i Fabiano Parisi (72). Domaćin je od 43. minute igrao bez isključenog Antonina Galla.

Ante Rebić je igrao za Lecce prvo poluvrijeme, dok Marin Pongračić nije nastupio za "Viole" zbog ozljede.

U prvom nedjeljnom susretu nogometaši Napolija pobijedili su u gostima Empoli 1-0 i preuzeli vrh ljestvice.

Napolitancima je pobjedu gol iz penala Gruzijca Kvite Kvaratškelije u 63. minuti. Bio je to jedini udarac u okvir vrata Napolija i prvi gol koji je Empoli primio na svom travnjaku.

Napoli vodi na ljestvici s 19 bodova, Juventus ima 16, dok su Inter i Milan na 14 bodova, no Inter ima i susret manje.

Fiorentina je peta s 13 bodova, koliko ima i Atalanta na šestoj poziciji.