Švicarska dramatična pobjeda, Seferović odlučio susret!

15.06.2014 u 17:55

• +12

SP, skupina E: Švicarska - Ekvador

Izvor: Reuters / Autor: REUTERS/Paul Hanna

Nogometaši Švicarske otvorili su skupinu E Svjetskog prvenstva u Brazilu teškom pobjedom protiv Ekvadora. Junak je bio Haris Seferović golom u sudačkoj nadoknadi

Sastav Švicarske: Benaglio - Lichtsteiner, Von Bergen, Rodriguez, Djourou - Xhaka, Inler, Behrami, Shaqiri - Stocker, Drmic

Sastav Ekvadora
: Dominguez - Guagua, Erazo, Paredes, W Ayovi, - Montero, Noboa, E Valencia, Gruezo - A Valencia, Caicedo

SP, skupina E:

Švicarska – Ekvador 2:1 (Mehmedi 48, Seferović 90+2 / E Valencia 22)

Tijek utakmice

Kraj - Švicarskoj na kraju tri boda, Ekvadoru bolan poraz
90+2 - goool za Švicarsku! Haris Seferović je zabio nakon kontre Švicarske
86' - opasan slobodnjak Aroya, Benaglio s mnogo napora odbija loptu
74' - Shaqiri se našao u odličnoj prilici nakon greške obrane Ekvadora, ali pucao je pokraj gola
70' - Drmić je zabio pogodak, ali je poništen zbog zaleđa
66' - sjajan prodor Montera, no Benaglio nogom brani udarac iskosa
60' - opasan udarac Ennera Valencije otišao je malo iznad grede Benaglija
48' - Lichtsteiner otvara drugi dio udarcem iz daljine koji je od bloka završio u korneru...gooool za Švicarsku! Mehmedi je zabio glavom nakon kornera!
Poluvrijeme - odlični Ekvador vodi, pred Švicarcima je dosta posla u drugom dijelu
36' - Inler snažno puca s dvadesetak metara, Dominguez vadi loptu iz svog donjeg lijevog kuta
34' - Bahrami puca glavom nakon kornera, ali točno u ruke Domingueza
22' - goool za Ekvador! Enner Valencia je zabio glavom nakon prekida!
18' - dobra kontra Ekvadora, Valencia je pokušao zabiti u suprotni kut, ali njegov udarac završava u bloku
16' - Shaqiri puca s dvadesetak metara, Dominguez je na mjestu
13' - Xhaka prijeti iz daljine, snažan udarac odlazi pokraj gola
5' - veliki pritisak Ekvadora, Montero i Valencije muče obranu Švicarske, ali zasad bez konkretnih prilika
1' - dvoboj je počeo, Ekvador je imao prvi korner, ali nije iz njega zaprijetio

Nogometaši Švicarske i Ekvadora otvaraju akciju u skupini E, gdje još igraju Francuska i Honduras. Pobjednik ovog dvoboja dobiva puno, s obzirom da Honduras ne bi smio predstavljati ozbiljnu prijetnju pa su 3 boda nakon prvog dana jamac prolaska u osminu finala.

Hitzfeldova momčad u ulozi je laganog favorita, ali Ekvador konstantno dolazi na velika natjecanja i tamo igra dobro, što je osjetila i naša reprezentacija 2002. godine. U svakom slučaju, bit će zanimljivo...