Razlog zbog kojeg Microsoft, vlasnik ugroženog LinkedIna, nije pretjerano zabrinut leži u sakupljenim podacima koji, prema izvoru, obuhvaćaju javno dostupne informacije
Dok se dio nas još oporavlja od velikog hakerskog napada na Facebook za kojeg je Facebooku više manje svejedno, sigurnosni stručnjaci otkrili su još jednu potencijalnu 'bombu' - 500 milijuna LinkedIn računa koje jedan haker nudi na prodaju, prenosi CyberNews.
U navodnom uzorku većeg paketa od preko dva milijuna internetskih profila nalaze se informacije s LinkedIna: puna imena, email adrese, telefonski brojevi i spol. LinkedIn, doduše, kaže da ti podaci sadrže informacije s više stranica te da su one iz profesionalne društvene mreže njihov manji dio.
'Istražili smo navodnu krađu podataka s LinkedIna i otkrili da je riječ o kombinaciji podataka s drugih web stranica i kompanija', piše u službenoj objavi.
Kompanija kao svoju obranu naglašava da su sakupljene samo informacije dostupne na javnom dijelu profila. LinkedIn inzistira da nije riječ o 'LinkedInovom propustu', što je tehnički istina uzmemo li u obzir mogućnost da je haker podatke sakupio bez provaljivanja u LinkedInove sustave.
Što god haker napravio i što god LinkedIn napisao ne mijenja, doduše, činjenicu da se hrpa privatnih korisničkih informacija u ovom trenu prodaje na nekom hakerskom forumu.
LinkedIn još nije objavio hoće li ugrožene korisnike obavijestiti o sakupljenim podacima (Facebook to, podsjetimo, nije napravio). Ako želite provjeriti jesu li vaši podaci u ovoj bazi, pokazat ćemo vam kako to možete napraviti.
Talijanska agencija za privatnost informacija u međuvremenu je pokrenula istragu vezanu uz LinkedInov potez, prenosi Bloomberg.