Nije neka tajna da su oceani na Zemlji usprkos svojoj veličini vrlo laka meta svih vrsta otpada iz svih industrijskih grana. Sveučilišna profesorica i inženjerka Mihri Ozkan osmislila je bikini kojim će plivači čistiti otpadne tvari iz mora, a za svoj rad je osvojila i prvu nagradu natjecanja Reshape15 za nosive tehnologije
Naravno, sve i da se svi odjednom odluče na korištenje ovakvog kostima to neće imati nikakvog posebno mjerljivog pozitivnog utjecaja na čistoću oceana - no poanta je u demonstraciji materijala koji je održiv i učinkovit za izradu.
Na materijalu zgodno nazvanom Sponge (spužva) radilo se niz godina. Sponge ne upija vodu, već samo naftu i slične zagađivače kojima nije mjesto u oceanima. Srce mu čini posebno složena struktura od ugljika, a može upiti materijala do čak 25 puta svoje mase. Pored toga, nije štetan za okoliš i vrlo je jednostavan za proizvodnju.
Kontaminante materijal Sponge otpušta tek pri temperaturama iznad 1.000 °C, a po gramu košta kakvih 15 centi. Nije primjenjiv tek za prikazani kupaći kostim, već bi se od materijala mogli raditi i drugi predmeti poput maski za plivanje i sl.