Meta AI je značajka prisutna u Facebookovom Messengeru i Instagramu. Stručnjaci preporučuju oprez, pa nemojte dijeliti potencijalo osjetljive podatke i informacije
Meta AI logo je uvijek prisutan plavi krug s ružičastim i zelenim mrljama u donjem desnom kutu zaslona Chats u aplikaciji WhatsApp.
Interakcija s njim otvara robota za brbljanje dizajniranog za odgovaranje na vaša pitanja. Ali, značajku nije moguće ukloniti, što je izazvalo frustraciju korisnika koji to žele. Osim plavog kruga, na vrhu se nalazi traka za pretraživanje s tekstom Ask Meta AI or Search.
Za WhatsApp to je značajka usporediva s, primjerice, kanalima i statusom. Ako je ne vidite, moguće je kako još nije stigla do vašeg uređaja. Ista je značajka prisutna u Facebookovom Messengeru i Instagramu. Pokreće ju Llama 4, jedan od velikih jezičnih modela kojima upravlja Meta Platforms.
U čemu je problem?
Ranije je Microsoft svoju značajku Recall bio uveo kao stalno uključen alat, što je također izazvalo negativne reakcije i natjeralo tu tvrtku na popuštanje, pa su dopustili njeno onemogućavanje. Prije nego što postavite pitanje Meta će poslati dugu poruku u kojoj objašnjava što je Meta AI, navodeći kako nije obavezan.
WhatsApp je na svojoj web stranici naveo kako Meta AI 'može odgovoriti na vaša pitanja, naučiti vas nečemu ili vam pomoći u smišljanju novih ideja'. Prvi testovi pokazuju kako odgovara brzo, ali ne nudi uvijek relevantne poveznice.
Između ostalog, kritičari optužuju Metu kako koristi ljude kao testne subjekte za umjetnu inteligenciju protiv njihove volje. Kada prvi put koristite Meta AI u WhatsAppu, navodi se kako chatbot 'može čitati samo poruke koje ljudi dijele s njim'. Ipak, stručnjaci preporučuju oprez, pa nemojte dijeliti potencijalo osjetljive podatke i informacije, piše BBC.