Udruga Skribonauti lansirala je newsletter kampanju 'Nastavi priču' kroz koju će u naredna tri tjedna na mailove svih onih koji se pretplate u nastavcima stizati dosad neobjavljene priče tri hrvatske spisateljice, Marije Andrijašević, Marije Rakić Mimice i Jasne Jasne Žmak. Priče su nadahnute fragmentima koje su napisale zatvorenice Ženske kaznionice u Požegi, a kampanju je pokrenula Luiza Bouharaoua, koja ju je s kolegicom iz Skribonauta Dunjom Kučinac te dvjema autoricama, Rakić Mimicom i Andrijašević, predstavila u zagrebačkoj Knjižnici i čitaonici Bogdana Ogrizovića
Skribonauti u zatvorskom sustavu rade već sedam godina, a kampanja je proizašla iz književnog kluba i radionica kreativnog pisanja koje se u Kaznionici u Požegi provode od jeseni 2016.
'Kampanje poput ovog newslettera proizlaze iz ograničenja zatvorskog sustava jer žene ne mogu progovoriti o vlastitom zatvorskom životu, ali i o bilo kakvih drugim temama koje ih zanimaju. Kampanja je i kolaborativni rad, plod suradnje autorica i zatvorenica koje su sudjelovale u književnom klubu', navele su na predstavljanju Luiza Bouharaoua i Dunja Kučinac.
Luiza Bouharaoua je kampanju i pokrenula, uz Paulu Zore iz Skribonauta. Njih dvije su odabrale fragmente na temelju kojih su nastale priče, a Bouharaoua uređuje newsletter. Fragmenti su, napominju, potpisani pseudonimima jer zatvorenice ne mogu nastupati u javnosti.
U bilo kojem trenutku možete se prijaviti na newsletter koristeći sljedeći link za prijavu. Ako se prijavite do 29. prosinca, u pet ćete nastavaka dobiti tri priče koje potpisuju domaće spisateljice Jasna Jasna Žmak, Marija Andrijašević i Marija Rakić Mimica.
Jasna Jasna Žmak radi kao dramaturginja, spisateljica i scenaristica. Objavila je dva teksta za izvedbu, proznu knjigu ('Moja ti', 2015., Profil) i niz kratkih priča. Radovi su joj prevođeni na engleski, talijanski, njemački, makedonski i slovenski jezik. Od 2012. godine radi kao umjetnička asistentica na Odsjeku dramaturgije Akademije dramske umjetnosti u Zagrebu, gdje je prethodno i diplomirala. Surađuje s feminističkim portalima VoxFeminae, MUF i Libela.
Marija Rakić Mimica rođena je 1982. u Splitu. Na Filozofskom fakultetu u Zagrebu diplomirala je hrvatski jezik i književnost te komparativnu književnost. Dobitnica je dvije književne nagrade za svoje kratke priče; Prozak za najbolji prozni rukopis autora do 35 godina za 2015. i Brod knjižara Brod kulture 2016. Prozu je dosad objavljivala u svim važnijim književnim časopisima. Kratke priče objavljene su i u zbirkama '20+1 najljepša priča za ljeto' u izdanju Brod kulture, u finalu Lapis Histriae 2014., finalu nagrade Zlatko Tomičić 2018., zbirci Bedekovčina 2015. Objavila je zbirku kratkih priča 'Ples u dvorištu' (Jesenski i Turk, 2018.). Zaposlena je u Splitu kao profesorica hrvatskog jezika u srednjoj školi.
Marija Andrijašević rođena je 1984. u Splitu i pjesnikinja je koja je komparativnu književnost i etnologiju i kulturnu antropologiju 2015. završila na Filozofskom fakultetu u Zagrebu. Za rukopis 'Davide, svašta su mi radili' iz 2007. iste godine nagrađena je Goranom za mlade pjesnike. Prije i poslije toga objavljivala je poeziju u kulturnim i književnim časopisima (Re, Quorum, Knjigomat, Poezija…). Njena je poezija uvrštena u suvremene pjesničke antologije ('I u nebo i u niks', 'Hrvatska mlada lirika'…), kao i u talijanski izbor poezije s Balkana 'Voci di donne della ex Jugoslavia'. Povremeno je prevodila poeziju za Treći program hrvatskoga radija te intervjuirala spisateljice s Balkana za Voxfeminae.net. Poezija joj je prevođena na slovenski, talijanski, ukrajinski, engleski, švedski, poljski, rumunjski i njemački. Pohađala je i završila dvosemestralni program Centra za ženske studije u Zagrebu. U 2018. primila je godišnju stipendiju Ministarstva kulture za još neobjavljeni prvi roman (radnoga naslova) 'Grad na vodi'.