Koliko zaljubljenost i skladan život udvoje utječu na to kako se osjećamo, pokazalo je novo istraživanje. Naime, gotovo dvije trećine parova koji su sudjelovali u studiji otkrilo je da je upravo partner najvažniji izvor sreće u njihovom životu
Gotovo polovica samaca žarko želi pronaći svoj drugu polovicu, a čak 54 posto njih smatra da će im pronalaženje partnera donijeti sreću u životu, pokazali su rezultati istraživanja koje je provela tvrtka Ipsos Global Public Affairs u 24 zemlje.
'Ono što je najznačajnije u ovome istraživanju jest činjenica da većina globalnih stanovnika vlastitu sreću traži u partneru i zajedničkome životu', kaže voditeljica istraživanja Keren Gottfried.
Rezultati istraživanje pokazali su da ljudi u Južnoafričkoj Republici najčešće traže sreću u obiteljskom životu, a 82 posto stanovnika te zemlje otkrilo je da ih ništa ne može usrećiti više od njihovog partnera, piše Vancouver.24hrs.ca
Japanski i južnokorejski parovi našli su se na drugome mjestu. Tako je gotovo polovica njih izjavila da će oklijevati kada kažu da je njihov partner najbolja stvar koja im se dogodila u životu, iako priznaju da je partner djelomično izvor njihove sreće.
Za mnoge parove, točnije njih 38 posto na globalnoj razini, najbolja stvar u vezi s partnerom je seks, a taj podatak je posebice odnosi na Brazilce jer njih čak 60 posto kaže da ih ništa ne može više usrećiti od dobrog seksualnog života.
Za razliku od Brazilaca, Japanci, Južnokorejci i Britanci skloni su cijeniti druge kvalitete kod partnera. Tako je samo 15 posto Japanaca dobar seksualni život izdvojilo kao bitan izvor zadovoljstva.
Pojedini samci u Japanu, Južnoj Koreji i Velikoj Britaniji ističu da ih sloboda i neovisnost samačkog života vesele, dok trećina samaca u te tri zemlje kaže da bi pronalaženje partnera bio veliki korak na putu do sreće.
Prema istraživanju, samci u Indoneziji najviše su zaokupljeni pronalaskom partnera. Tako 70 posto samaca u Indoneziji kaže da bi njihov život bio potpun kada bi pronašli ljubav svog života, a slijedi ih 57 posto Turaka te 56 posto Meksikanaca.
Tvrtka Ipsos studijom je obuhvatila 21.248 ljudi, a online istraživanje provedeno je u Argentini, Australiji, Belgiji, Brazilu, Kanadi, Kini, Francuskoj, Njemačkoj, Velikoj Britaniji, Mađarskoj, Indija, Indoneziji, Italiji, Japanu, Meksiku, Poljskoj, Rusiji, Saudijskoj Arabiji, Južnoafričkoj Republici, Južnoj Koreji, Španjolskoj, Švedskoj, Turskoj i Sjedinjenim Američkom Državama.