najbolji je

Dominik Livaković kao spasitelj Fenera, a Turci tvrde: Može postati legenda

04.10.2024 u 10:31

Fenerbahče je u četvrtak u 2. kolu Europske lige na gostovanju kod Twentea odigrao 1:1, a junak utakmice postao je Dominik Livaković koji je turskog velikana spasio od poraza

Fener je u 2. kolu Europske lige u gostima kod Twentea odigrao 1:1. Michel Vlap je doveo domaće u vodstvo u 29. minuti, a na konačnih 1:1 izjednačio je Dušan Tadić u 71. minuti susreta.

No, junak Fenerbahčea ipak je bio naš Dominik Livaković koji je sjajnim obranama držao momčad u igri. Na kraju je bio i igrač utakmice, a SofaScore ga je ocijenio 8.5!

Imao je Livi osam obrana, od kojih je čak šest bilo nakon opasnih udaraca igrača Twentea upućenih unutar šesnaesterca.

'Livaković je bio Fenerov zid na golu', navode turski mediji u izvještaju s utakmice uz napomenu:

'Pokazao je i dokazao da je golman koji se zna kontrolirati, jako dobro zna gdje treba stat, donosio je sigurnost svojoj momčadi u najtežim trenucima. On je svjetska klasa, a sad ima priliku postati legenda kluba.'

Sjajnu partiju našeg golmana pohvalio je trener Twentea Joseph Oosting.

'Imali smo puno prilika, ali Livaković je na golu Fenera bio izvrstan', kazao je Nizozemac nakon utakmice.

Uz sve to je naš Dominik Livaković s ukupno 13 obrana trenutačno vodeći na listi golmana s najviše obrana u Europskoj ligi.