SVI ŽELE POBJEDU

Remi Splita i Rijeke

27.04.2014 u 18:54

Rijeka u nedjelju gostuje kod Splita u Parku mladeži (19 sati, Arenasport). Iz oba tabora izlaze optimistične izjave, ali i respekt prema suparniku. Tekstualni prijenos pratite na tportalu

Split - Rijeka 2:2

90' - kraj
90' - Vargić je sjajnom intervencijom sačuvao bod Rijeki
89' - Bilićev udarac glavom, ali Splitov napadač nije pogodio okvir
83' - Lešković je opalio s 25 metara prizemno, Zagorec je jedva zaustavio taj opasan pokušaj
75' - i dalje traje pritisak domaćina, ali bez pravih prilika
67' - Split je krenuo po treći pogodak, Rijeka odolijeva
59' - 2:2 - GOOOOL - ubačaj s desne strane, Bilić je iz voleja pogodio za izjednačenje

57' - Mitrović je zbog povlačenja Bilića zaradio drugi žuti karton, Rijeka je s deset igrača
56' - Kramarić s lijeva iskosa je pucao pored gola
55' - velika prilika, Brezovec je ubacio, Kramarić vratio na pet metara, a Lešković glavom bio neprecizan
50' - 1:2 - GOOOOL - ubačaj s desne strane na pet metara, a Erceg je uklizao i zabio

46' - početak drugog dijela

45' - kraj prvog dijela u kojem je Split izgledao nemoćno
41' - Split je nemoćan da ozbiljnije zaprijeti
34' - 0:2 - GOOOOL - brza akcija Rijeke od njihovog kaznenog prostora, na kraju je lopta došla do Kramarića koji uz pomoć Splitovog braniča šalje loptu u mrežu

20' - 0:1 - GOOOOL - nakon ubačaja obrana Splita je loše izbila loptu, Tomečak je pokušao pucati, ali je tako asistirao Krstanoviću koji izbliza zabija glavom

15' - Rijeka igra presing, Split se zasad ne snalazi
10' - Jugović je opalio s desna iskosa, Zagorac krajnjim naporom zaustavio taj pokušaj
6' - tempo je jak, igrači rastrčani, obje momčadi igraju otvoreno, ali pravih prilika nema
1' - počela je utakmica

Par minuta nakon što se postigne gol možete ga vidjeti na tportalu.

'Motiv imamo, a to je isprati visok poraz na Kantridi. Utakmica u Rijeci, bez obzira na naš najveći poraz, dala nam je naznake da možemo s njima igrati. Moramo biti ozbiljniji i pametniji. Oni su tamo iskoristili naše greške, ali utakmica u Parku mladeži je novi izazov, od početka očekujem dominaciju, mirniju i pametniju igru,' najavio je splitski strateg Ivan Matić.

'Split nam je stalno trn u oku i vrijeme je za pozitivan rezultat. Ne možemo biti zadovoljni kako smo i rezultatski i u igri izgledali na posljednja dva gostovanja. Puno smo ovaj tjedan radili na ispravljanju nedostataka i puno smo pričali s igračima. O Splitu i njihovim kvalitetama sve znamo i svjesni smo njihovih kvaliteta. No protiv njih smo igrali dobro na Kantridi i neka nam to bude misao vodilja i na ovom meču u Parku Mladeži. Ajmo se skupiti, svu pamet i svo znanje i uspješno završiti ovu sezonu', rekao je trener Matjaž Kek.