Xherdan Shaqiri je Škotima zabio golčinu i tako ispisao nogometnu povijest

• Ivan Žurić
  • Zadnja izmjena 20.06.2024 10:07
  • Objavljeno 20.06.2024 u 10:09

Švicarci i Škoti jučer su na Euru odigrali 1:1, a Xherdan Shaqiri je za Švicarce zabio u 26. minuti. Tim se golom upisao u knjige nogometnih rekorda

Xherdan Shaqiri (32) sjajno je iskoristio krivo dodavanje škotskog igrača Ralstona i fenomenalno pogodio u rašlje za izjednačenje u dvoboju Škotske i Švicarske.

Shaqiri je u 26. minuti iskoristio pogrešku škotskog braniča, došao je do lopte na rubu šesnaesterca i iz prve je fantastično smjestio loptu u rašlje!

Tim je golom Xherdan Shaqiri postao prvi igrač koji je zabio barem jedan gol na zadnja tri Svjetska i Europska nogometna prvenstva!

• +19
Škotska - Švicarska, EURO 2024., 19.6.2024. Izvor: EPA / Autor: Christopher Neundorf

U dresu Švicarske je Shaqiri na Svjetskom prvenstvu 2014. godine zabio četiri gola, potom je na Europskom prvenstvu 2016. godine zabio jedan gol, pa je na Svjetskom prvenstvu 2018. godine zabio također jedan gol. Njegov niz tu nije stao, 2020. godine na Svjetskom prvenstvu je zabio tri gola, a na Svjetskom prvenstvu 2022. godine u Katru jedan gol.

Ovo mu je na Euru u Njemačkoj bio prvi gol, a dovoljan da se upiše u nogometnu povijest.