osvojili 100.000 kuna

Što kada se spoje Čovječe ne ljuti se i smartfon? Upoznajte mladi trojac koji stoji iza pametne društvene igre Mundus

14.09.2018 u 09:52

Bionic
Reading

Deset mladih hrvatskih poduzetničkih timova predstavilo je svoje jedinstvene projekte na prvom izdanju startup natjecanja Good Game Liftoff. Nakon višesatnih izlaganja odabranih finalista stručni žiri je donio odluku – 100.000 kuna osvojio je projekt Mundus, pametna društvena igra, iza koje stoje tri učenika Pete gimnazije iz Zagreba te student s FER-a

Filip Hercig, Luka Domančić, Matija Fućek i Fran Zekan osmislili su ovu zanimljivu igru 21. stoljeća koja spaja legendarnu ploču za igranju poput one za Čovječe ne ljuti te pametne telefone.

'Ovo je bilo zaista neočekivano jer je predstavljeno još devet odličnih projekata. Hvala svim našim mentorima i ljudima koji su nas podržavali na našem putu kao i cijeloj organizaciji' – izjavio je Filip Hercig ispred tima Mundus. Osim ove značajne financijske injekcije koja će im zasigurno pomoći u daljnjim koracima te poslovnom razvoju, pobjednike je darovao i Algebra LAB, koji će im, kao partner projekta, omogućiti šest mjeseci korištenja poslovnog prostora za svoj rad te sudjelovanje u njihovom novom inkubatoru. Vrijednost ovog projekta prepoznala je i Hrvatska gospodarska komora koja pobjedniku osigurava vaučer za financiranje odlaska i promociju na nekom od europskih sajmova.

Poslovni model, analiza tržišta i kupaca, inovativnosti i izvedivost, tim i sama prezentacija kategorije su prema kojima je žiri ocjenjivao finaliste, a okupio je niz priznatih stručnjaka i uspješnih poduzetnika među kojima su bili Nenad Bakić, investitor i poduzetnik, Mate Rimac, CEO tvrtke Rimac Automobili, Martina Rizman Matić, direktorica korporativnih komunikacija Vipneta, Lordan Kondić, direktor marketinga za privatne korisnike Vipneta, Hrvoje Balen, predsjednik uprave Algebre, Miran Pavić, CEO, Telegram Media Grupa, Ivan Brezak Brkan, osnivač i glavni urednik Netokracije, Tomislav Car, CEO i suosnivač tvrtke Infinum, Sergej Ivasović, marketing i PR menadžer tvrtke MSAN te Nikola Stolnik, CEO tvrtke Good Game Global koji je idejni tvorac i organizator ovog startup natjecanja.

'Prvo izdanje prošlo je iznad svih očekivanja tako da vjerujemo da će iduće biti još bolje i da ćemo u godinama koje su ispred nas nastaviti pomagati i poticati mlade hrvatske kreativce i cijelu hrvatsku startup kulturu' – izjavio je Nikola Stolnik koji je zajedno sa svojim timom već krenuo s pripremama za četvrto izdanje spektakularnog proljetnog gaming turnira Good Game u Zagrebu.

Aplikacija Prostec
  • Prostec štap
  • Prostec sustav
  • Prostec tim
Prostec Izvor: Ostale fotografije / Autor: Prostec

Drugo mjesto osvojio je projekt Prostec, uređaj za identifikaciju životinja s veće udaljenosti uz softversku podršku i edukativne performanse za farmere. Riječ je o tehnološkom startupu mladih studenata s FER-a koji su ove godine osvojili dva eStudent natjecanja, a uskoro ih očekuje predstavljanje proizvoda na Svjetskom natjecanju studentskih startupa u Danskoj. Treće mjesto osvojio je projekt Iron Bull, a riječ je o robotiziranom tenku nastalom po uzoru na popularnu igricu World of Tank.

Natjecanje je otvoreno motivacijskim govorom Alberta Gajšaka, uspješnog devetnaestogodišnjeg poduzetnikom iz Karlovca koji se na svjetsko tržište probio jedinstvenom elektroničkom igraćom konzolom MAKERbuino. Njegova tvrtka Circuit Mess prodala je više od 6000 konzola, a u svojoj kratkoj prezentaciji ispričao je svoju priču i prve poslovne korake te je istaknuo da za pokretanje biznisa nema savršenog trenutka.

'Ako imate svoju ideju ili želite napraviti promjenu, ne čekajte savršeni trenutak jer on nikad neće doći. Da sam tad razmišljao kako sam premlad i da ne znam puno o poduzetništvu nikad ne bih sve ovo iskusio niti danas živio svoju strast te pretvorio hobi u biznis. Ako želite pokrenuti nešto novo, morate biti drugačiji jer ako ste drugačiji onda ste tvrdoglavi i svoji i ustrajete u svom cilju. Pokretanje i početak je težak svugdje, ne samo u Hrvatskoj i zato za vlastiti neuspjeh nemojte kriviti državu. Sve ovisi samo o nama i našem radu', istaknuo je Albert koji danas ima sedam zaposlenika i poželjevši na kraju svim natjecateljima puno sreće.