Dvije godine od početka projekta nadogradnje, Podatkovni centar Križ postao je vlasnik ANSI TIA-942 certifikata. Riječ je o jednom od najstarijih i najcjenjenijih inženjerskih svjetskih standarda, a postupak certifikacije provodi američki Uptime Institute
Ovaj prestižni certifikat predstavlja jamstvo i najzahtjevnijim klijentima da će njihova informacijska infrastruktura i poslovne informacije smještene u tehnološki najnaprednijem podatkovnom centru u ovom dijelu Europe biti uvijek sigurne i dostupne tijekom cijele godine.
"Naš podatkovni centar u Jastrebarskom jedini je podatkovni centar u Hrvatskoj ali i ovom dijelu Europe koji zadovoljava zahtjeve TIER3 razine. Ovo je nastavak uspješnog poslovanja Podatkovnog centra Križ. Osim ove formalne potvrde kvalitete naše usluge o tome govori i činjenica da su neki naši klijenti s nama od samog otvorenja 2012. godine. Trenutna popunjenost centra je 75 posto, a ako pogledamo potražnju vjerojatno je da će do kraja godine ona biti 100 posto. Riječ je većinom o klijentima iz bankarske industrije, sektora osiguranja i makro poduzetništva. Ovo je veliki uspjeh, ne samo za Hrvatsku IT industriju već i za gospodarstvo u cijelosti jer Hrvatska je ovim standardom čvrsto pozicionirana na svjetskoj karti data centara",- izjavio je Krešo Troha, predsjednik uprave Podatkovnog centar Križ.
TIA 942 TIER3 standardizacija Podatkovnom centru Križ te Hrvatskoj otvara mogućnost poslovne suradnje s prestižnim svjetskim tvrtkama i institucijama, posebno onima koje zbog specifičnosti poslovanja imaju iznimno stroge zahtjeve na sigurnost, osjetljivost i raspoloživost svojih poslovnih informacija.
Marijan Lalić, koji je vodio projekt izgradnje i certificiranja zaključuje:
"Zadovoljenjem svih TIER3 zahtjeva ovog vrlo detaljnog inženjerskog standarda Podatkovni centar Križ u svom podatkovnom centru u Jastrebarskom jamči sigurnost i dostupnost poslovnih informacija tijekom cijele godine, dvadeset četiri sata, svaki dan. Točnije, samo 1,6 sati godišnje može imati minimalna odstupanja u uvjetima rada korisnikove opreme, primjerice temperaturi i vlazi unutar prostora. Najvažnija činjenica, kad govorimo o ovom certifikatu, je ta da je naš podatkovni centar tako dizajniran i izveden da se svaki, pa i najmanji dio infrastrukture ili nekoga uređaja, bez obzira radi li se o energetici, strojarstvu, informacijskoj infrastrukturi, sustavima nadzora i sigurnosti, mora moći održavati na način da nikako utječe na neprekinut i stalni rad korisnikove opreme. To se postiže na temelju zadovoljavanja svih elemenata standarda poput vrlo detaljne i strogo propisane dokumentacije, dizajna prostora i prostornih uvjeta okoline, izvedbom specijalnim materijalima i opremanjem najmodernijim uređajima, te jasno propisanim operacijama koja uključuje jasan plan preventivnog i korektivnog održavanja. Naravno i svakodnevnom edukacijom zaposlenika."
Osim ovoga inženjerskog certifikata vrlo je važno standardizirati kvalitetu upravljanja, informacijsku sigurnost i ekologiju i zaštitu okoliša, odnosno opće i specijalne ISO standarde koji su također implementirani u našem Podatkovnom centru. To je vrlo složeno i zahtjevno i zato u svijetu ima jako puno podatkovnih centara, ali istovremeno jako malo onih koji zadovoljavaju visoku razinu TIER3 standarda.