Književnica Slavenka Drakulić 11. lipnja u zagrebačkom Muzeju za umjetnost i obrt predstavlja zbirku priča 'Nevidljiva žena', knjigu koja, kako navode iz izdavačke kuće Fraktura, progovara 'o međuljudskim odnosima, o relacijama između roditelja i djece, o odlascima, nestancima, zaboravnosti, bolesti, sramu i boli'
Knjiga 'Nevidljiva žena' donosi 16 novih priča književnice Slavenke Drakulić, u kojima propituje zašto su danas, u suvremenom društvu koje ruši sve tabue, samo starost i starenje teme o kojima je gotovo zabranjeno govoriti.
Postajemo li sa starošću nevidljivi, što se događa s našim tijelima, s našim odnosom prema drugima i, još važnije, odnosom drugih prema nama? To su neka od pitanja što ih postavlja knjiga koju iz izdavačke kuće Fraktura opisuju kao 'katarzičnu'.
'Slavenka Drakulić literarno snažno u svakoj pojedinoj priči ulazi čitatelju pod kožu, tjerajući ga da zastane, da misli o sebi i drugima, da bude šokiran, da zaplače, da se prepusti i emocijama i raciju. 'Nevidljiva žena' oslobađajuća je, duboko intimna knjiga koja dokazuje da samo literatura može izreći neizrecivo', navode iz Frakture.
Autorica će 'Nevidljivu ženu' predstaviti na tribini Razotkrivanje 11. lipnja u 19 sati u Muzeju za umjetnosti i obrt u Zagrebu. Uz Slavenku Drakulić, o njenim pričama govorit će Anera Ryznar i Seid Serdarević, a ulomke iz knjige čitat će Doris Šarić Kukuljica.