28.03.2014 u 19:48

• +7

MAXtv 1. HNL, 28. kolo, HNK Hajduk - NK Zadar

Izvor: Pixsell / Autor: Ivo Cagalj/PIXSELL

Nogometaši Hajduka stigli su do pobjede u prvoj utakmici 28. kola MAXtv Prve lige. Svladali su kod kuće Zadar rezultatom 3:1

Nakon niza od tri utakmice bez pobjede u domaćem prvenstvu, Tudorova momčad na Poljudu je protiv Zadra došla na svoje. Hajduk je dominirao protiv neugodnog suparnika tijekom 90 minuta i stigao do zaslužene pobjede, a također dobio i novu zvijezdu, u Uzbekistancu Temurhuji Abduholikovu, koji je odigrao odličnu utakmicu, kao i dvostruki strijelac Anton Maglica

Dvoboj je počeo ravnopravnom igrom na terenu, a Hajduk je bio taj koji je prvi došao do velike prilike u 13. minuti, kada je Abduholikov ubacio za Maglicu, koji je glavom iz blizine pucao iznad gola. Dvije minute kasnije 22-godišnji Uzbekistanac zabio je svoj prvi pogodak u dresu Hajduka. Dobio je odličnu dugu loptu od Maloče, izašao sam pred Matkovića i s lakoćom ga matirao.

Do kraja prvog dijela Abduholikov je nastavio prijetiti golu Zadra. Novu veliku šansu kreirao je u 35. minuti, kada je njegov udarac s ruba kaznenog prostora pogodio gredu. Gosti se pak nisu predavali i pred sam odmor mogli su izjednačiti, ali povratnu loptu Ivančića Čirjak je poslao malo pokraj gola.

Hajduk nije mogao bolje otvoriti drugi dio. Već u 47. minuti Bašić je ubacio s desne strane, Sarić pogriješio, a Maglica ostao sam kao duh i sigurno pogodio te tako udvostručio prednost svoje ekipe.

Tada se Zadar probudio i počeo stvarati prilike. U 61. minuti Tadić se odlično oslobodio, pucao s desetak metara, no njegov odmjereni udarac pročitao je i uhvatio Tomić. Četiri minute kasnije Tadić je ipak došao na svoje i zabio na asistenciju Ivančića.

Ipak, do velikog preokreta nije došlo. U 75. minuti Maglica je dobio loptu u prostor i sigurnim udarcem matirao zadarskog golmana te tako praktički riješio utakmicu.

Do kraja susreta Hajduk je mogao povećati prednost u 80. minuti, kada je Iluridze izborio kazneni udarac, no Matković je obranio Maloči. U samoj završnici obje su momčadi krenule u ofenzivu, ali rezultat se nije mijenjao, a Hajduk je upisao tri važna boda, s kojima je preskočio Rijeku na ljestvici, dok je Zadar i dalje prilično siguran, daleko od samog dna lige.