28.03.2014 u 19:52

• +7

MAXtv 1. HNL, 28. kolo, HNK Hajduk - NK Zadar

Izvor: Pixsell / Autor: Ivo Cagalj/PIXSELL

Nogometaši Hajduka stigli su do pobjede u prvoj utakmici 28. kola MAXtv Prve lige. Svladali su kod kuće Zadar rezultatom 3:1

Sastav Hajduka: Tomić - Nižić, Maloča, Milić, Mikanović - Pašalić, Anđelković, Andrijašević, Kouassi - Maglica, Abduholikov

Sastav Zadra: Matković - Jerbić, Šimurina, Neretljak, Sarić -Banović, Oršulić, Hrgović, Čirjak - Tadić, Ivančić

MAXtv Prva liga, 28. kolo:

Hajduk – Zadar 3:1 (Abduholikov 15, Maglica 47, 75 / Tadić 65)

Tijek utakmice:

90' - tri minute sudačke nadoknade
80' - Iluridze je izborio kazneni udarac, ali Maloča nije uspio svladati Matkovića

75' - gooool za Hajduk! Maglica je ponovo izašao sam pred Matkovića i opet sigurno zabio!
73 - zaprijetio je Weizer iz daljine, Tomić izbija u korner

65' - gooool za Zadar! Duga lopta Šimurine, spustio Ivančić, Tadić šalje loptu u mrežu!
61' - Tadić se odlično oslobodio, no njegov odmjeren udarac Tomić hvata u ruke
58' - Kouassi je promiješao obranu gostiju, ali njegov ubačaj lako hvata Matković
52' - Šimurina je srušio Maglicu u kaznenom prostoru i odnio loptu, sudac kaže - sve je čisto

47' - goool za Hajduk! Maglica je zabio, Sarić mu je poklonio loptu nakon ubačaja Bašića, nije mu bilo teško zabiti!
Poluvrijeme - Hajduk zasluženo vodi, ali Zadar nije bezopasan..bit će zanimljivo u nastavku
45' - odlična akcija Zadra, Čirjak je dobio povratnu od Ivančića, ali puca malo pokraj gola
35' - Abduholikov pogodio gredu! Odličan udarac Uzbekistanca, umalo novi pogodak!
27' - dalekometni šut Anđelkovića ide malo preko gola
25' - Abduholikov opet prijeti nakon ubačaja, no Matković je na mjestu
21' - opalio je jako, ali neprecizno Mirko Hrgović

15' - gool za Hajduk! Maloča je sjajno proigrao Abduholikova, ovaj izašao sam i sigurno matirao Matkovića!
13' - velika šansa! Abdukholikov je ubacio za Maglicu, ovaj sam s pet metara glavom puca preko gola
11' - Mikanović pokušava iz voleja, ali nije dobro zahvatio loptu
9' - Andrijašević je bio u odličnoj prilici, ali Neretljak mu je u zadnji čas blokirao udarac
5' - zaprijetio je Tadić, no njegov udarac odlazi pokraj gola
1' - dvoboj je počeo na Poljudu

Tudorova momčad ne zna za pobjedu u posljednja tri kola. Nakon remija protiv Istre i Osijeka, stigao je poraz u derbiju protiv Dinama i Splićani su ostali bez drugog mjesta na ljestvici MAXtv Prve lige. Pobjeda protiv Zadra Hajduk bi vratila na pravi kolosijek, no neće biti lako.

Gosti igraju sve bolje, već su praktički osigurali opstanak i preostaje im do kraja sezone još tek dokazati sebi i drugima da mogu igrati i s najboljim klubovima u ligi…