26.02.2016 u 17:50

• +6

NK Inter Zaprešić - NK Slaven Belupo

Izvor: Pixsell / Autor: Igor Kralj

U 24. kolu MAXtv Prve lige u Zaprešiću je Inter svladao Slaven Belupo 2-1 te se učvrstio na šestoj poziciji prvenstvene ljestvice

Domaći nogometaši ušli su agresivnije u susret, a 'nulu' je držao raspoloženi vratar 'farmaceuta' Blažević. No i on je bio nemoćan u 19. minuti. Ottochian je probio lijevu stranu i dao loptu za Puljića koji je iz blizine zatresao mrežu za 1-0.

Poslije primljenog pogotka probudili su se gosti, uspostavili su ravnotežu i sve više dolazili pred Interov šesnesterac. Koprivničani su u prvom dijelu najbliže pogotku bili u 33. minuti, ali je volej Akrapa završio u vratnici.

Drugo poluvrijeme počelo je kao i drugo, pritiskom 'žutih' koji su to odmah i naplatili u 50. minuti. Čeličković je ubacio, a glavom sa 14 metara Ivan Blažević svladao je svojeg prezimenjaka Gorana koji se pri padu i ozlijedio te ga je između vratnica zamijenio Rozman.

Inter je kontrolirao situaciju na terenu, a u 71. dogodila se situacija kojom će se morati pozabaviti sudački eksperti. Ejupija je u kaznenom prostoru povlačio Komorski, ofenzivac Slavena je pao, ali se sudac nije oglasio.

Mala nada za goste se ukazala u 86. Savića je srušio Hanžek i sada za djelitelja pravde Gabrila nije bilo dvojbe, pokazao je na bijelu točku, a siguran izvođač bio je Ejupi za 2-1.

Bez obzira na osam minuta sudačke nadoknade, Slaven nije uspio ozbiljnije ugroziti vrata Intera te je domaćin zasluženo stigao do slavlja.

S ovom pobjedom Inter se učvrstio na šestoj poziciji ljestvice s 29 bodova, pobjegao je na pet bodova razlike upravo sedmom Slaven Belupu.

Inter Zaprešić - Slaven Belupo 2:1
Zagreb - Istra 1961 18:00