SULTAN CUP

Hajduk za naslov protiv Lokomotiva

05.02.2012 u 19:29

Hajduk će danas (19.30) odigrati svoju posljednju utakmicu tijekom priprema u Turskoj, a protivnik je plovdivska Lokomotiva. Izravan prijenos je na kanalu Arenasporta na MAXtv-u, a tekstualni prijenos na tportalu

Finale je to Sultan Cupa, do kojeg su igrači Krasimira Balakova došli pobjedom (u ruletu kaznenih udaraca) protiv rumunjskog Vasluija.

Podsjetimo, 'bili' su u 90 minuta polufinalne utakmice odigrali 0:0, no prikazali su puno više od suparnika koji je ove sezone igrao Europsku ligu.

Pogodili su Splićani vratnicu, imali i tri 100-postotne prigode, a nisu im dosuđena ni dva kaznena udarca. Bila im je to najbolja utakmica tijekom aktualnih priprema.

Inače, Lokomotiv je izborio finale preko Maribora (2:0).

TEKSTUALNI PRIJENOS

Hajduk – Lokomotiv
8:7 (2:2)

PENALI: 0:1 - Todorov, 1:1 - Vuković, 1:2 - Jures, 2:2 - Neretljak, 2:3 - Spasov, 3:3 - Lendrić, 3:4 Malovanov, 4:4 - Andrijašević, 4:5 - Jordanov, 5:5 - Kukoč, Blažević je obranio Joševu, 6:5 - Lima, pobjeda Hajduka

90' - kraj utakmice
90' - Lendrić je pronašao Kukoča koji je sam pred vratarom, ali je i u zaleđu
88' - dobar ubačaj u kazneni prostor Hajduka, ali bugarski napadač je loptu slabo zahvatio glavom
84' - oštar prekršaj Milvića koji je dobio žuti karton
79' - volej Georgieva sa 16 metara i fenomenalna reakcija Blaževića
71' - igra se raspala na obje strane
69' - James je opalio s desetak metara iskosa, ali je vratar obranio i izbio loptu u korner
66' - krenule su izmjene, Kiš i Vuković umjesto Gabrića i Vukušića
59' - Andrijašević je ušao umjesto Ozobića
55' - 2:2 - ubačaj u kazneni prostor Blaževića, prenesena lopta glavom , a na pravom mjestu je Georgiev koji je s pet metara gura u loptu
53' - Hajduk je opasno živio, ali je izdržao
46' - počelo je drugo poluvrijeme

45' - kraj prvog dijela
39' - još jedan Caktašev udarac, ali je to bilo preslabo za Pavlosa.
36' - Caktašev udarac je obranjen, a u nastavku akcije Anas se nije snašao u idealnoj sitauciji
31' - 2:1 - Ozobić je pucao, Latvijac Pavlos nakratko odbio, a 'otpadak' je u praznu mrežu pospremio Vukušić
29' - kontra Hajduka, prodor Anasa i udarac iskosa, ali Lokomotivov čuvar mreže je spreman na to iskušenje
26' - 1:1 - Lazarov je pogodio iz slobodnjaka
23' - nova sigurna intervencija Blaževića nakon slobodnjaka
22' - Vukušić je okušao udarac, ali nije bio precizan
13' - James je pokušao pronaći Gabrića koji ipak nije uspio pobjeći svojem čuvaru
6' - Hajdukov vratar je još jednom morao zaustaviti udarac iz daljine
4' - Blažević je obranio projektil s 25 metara
3' - 1:0 - Vukušić je samizveo najstrožu kaznu
2' - Vukušić je izborio jedanaesterac
1' - utakmica je počela
Sastav Hajduka: Blažević - James, Milović, Neretljak, Lima - Andrić - Gabrić, Ozobić, Anas, Caktaš - Vuković