ABA LIGA

Cibona srušila Sutjesku, Cedevita pala kod Mega Leksa

31.01.2016 u 21:11

Košarkaši Cibone svladali su nikšićku Sutjesku s uvjerljivih 93-76 (20-13, 26-25, 28-15, 17-23) u utakmici 22. kola regionalne ABA lige odigranoj u nedjelju u KC Dražen Petrović

Cibona je protiv crnogorskog predstavnika bila u prednosti tijekom čitavog dvoboja, na poluvrijeme su otišli s osam koševa viška, a jedino krizno razdolblje dogodilo se početkom nastavka kada se Sutjeska primaknula na 48-47. No, tada je krenula velika serija "vukova" od 26-3 kojom su se odvojili na 24 razlike (74-50) i odlučili pitanje pobjednika.

Ante Žižić sa 19 košev ai 10 skokova bio je prvo ime Cibone, James Florence je dodao 18, dok je Nemanja Vranješ ubacio 18 za Sutjesku.

Ovom pobjedom Cibona se odvojila na tri pobjede više u odnosu na dvije momčadi sa začelja ljestvice, čime su praktički osigurali ostanak.

Nešto kasnije košarkaši Cedevite u susretu su izgubili na gostovanju kod Mega Leksa u Sremskoj Mitrovici sa 93-100 (24-17, 22-30, 23-25, 24-28).

Hrvatski je prvak čitavo drugo poluvrijeme hvatao zaostatak, a ključnom se pokazala situaciju četiri i pol minute prije kraja pri rezultatu 86-85 za domaći sastav. Tada je Pullen promašio polaganje za vodstvo Cedevite, a u protunapadu je Luwawu-Cabarrot napravio očiti prekršaj u napadu na Žganecu, ali suci su dosudili prekršaj Žganeca i priznali koš Luwawu-Cabarrota. Takva odluka ražestila je klupu Cedevite koja je još dobila i tehničku pogrešku, pa je serijom slobodnih bacanja Mega Leks pobjegla na 92-85 i tu prednost zadržala do kraja.

Jacob Pullen je sa 25 koševa bio najefikasniji kod Cedevite, dok je Luwawu-Cabarrot ubacio 18 za Mega Leks.