SocialAI tvrdi da će sve vaše interakcije ostati u potpunosti privatne. Nitko ne gleda ono što radite, osim hrpe softverskih robota
Nova društvena mreža SocialAI na prvi pogled izgleda kao Twitter, ali se po nečemu bitno razlikuje od svih drugih. Osim vas, nema drugih ljudskih korisnika.
Svoja razmišljanja, frustracije, analize i drugo što vam padne na pamet dijelite s beskonačnom zalihom uvijek dostupnih botova pokretanih umjetnom inteligencijom, a oni mogu beskonačno razgovarati i nikad vas neće ignorirati.
Prema zadanim postavkama, vi ste 'glavni lik' u svojoj privatnoj internetskoj drami - svaki dan kada se odlučite prijaviti.
SocialAI tvrdi da će sve vaše interakcije ostati u potpunosti privatne. Nitko ne gleda ono što radite, osim hrpe softverskih robota.
Tri milijuna dolara za ideju
Osnivač Michael Sayman, 28-godišnji programer sa sjedištem u New Yorku (SAD), proveo je dio tinejdžerskih godina radeći za Facebook i kodirajući značajke u stilu Snapa, a 'vibru' aplikacije naziva 'oslobađajućom'.
Njegova tvrtka Friendly Apps prikupila je početnu rundu investicija, vrijednu tri milijuna američkih dolara, još u svibnju 2022. godine, prije nego što je napravila proizvod.
Sayman se godinama poigravao idejom za SocialAI - želeći izgraditi siguran prostor u kojem će ljudi dijeliti mišljenja i dobivati privatne povratne informacije.
Ali tek je nedavno tehnologija umjetne inteligencije, a posebno veliki jezični modeli koji podupiru procvat generativne umjetne inteligencije, sustigla njegovu viziju 'privatne društvene mreže', na kojoj korisnik može testirati ideje u raznolikoj zajednici koju čine isključivo razni oblici AI-ja.
Roboti uče i prilagođavaju se
Kao i kod drugih društvenih mreža, možete objavljivati komentare i odgovore te lajkati tuđe komentare. No svaka interakcija koju vam aplikacija pruži umjetno je generirana.
Morat ćete odabrati kategorije svojih 'sljedbenika' odabirom s dugog popisa kategorija robota ('čudaci', 'štreberi', 'intelektualci', 'trolovi', 'liberali', 'konzervativci', 'šaljivdžije'...).
Potrebno je odabrati najmanje tri vrste sljedbenika kako biste popunili svoju mrežu, ali možete se uključiti i u svaku pojedinu ponuđenu kategoriju (njih 32 pri lansiranju).
Vrste robota koje odaberete odredit će kakvo će vam brbljanje generirati umjetna inteligencija. Aplikacija s vremenom uči i prilagođava se korisniku temeljem njegove vrste sljedbenika i sadržaja kojim se bavi.
Botovi su nazvani u skladu sa stilom razgovora, pa možete brbljati s, recimo, Ritom Realist ako želite neke životne istine ili angažirati Tinu Troubleshooter za savjete o popravljanju stvari.
Sayman tvrdi da je dizajnirao aplikaciju kako bi pomogao ljudima da se 'osjećaju kao da ih netko čuje, kako bi im dao prostor za razmišljanje, podršku i povratne informacije', a on djeluje kao 'usko povezana zajednica'.
SocialAI je zasad dostupan besplatno i bez kupovine u sklopu aplikacije za uređaje s operativnim sustavom iOS, piše Tech Crunch.