ŽESTOKI DERBI

Chelsea slomio Liverpool, Suarez bijesan na suca!

29.12.2013 u 19:04

U derbiju 19. kola engleske nogometne lige Chelsea je na domaćem terenu preokretom stigao do pobjede protiv Liverpoola, rezultatom 2:1

Liverpool je tako poslije četiri uvjerljive pobjede upisao drugi poraz u nizu. Prije Chelseaja ga je s istih 2-1 pobijedio Manchester City, a Luis Suarez je i drugu utakmicu zaredom ostao bez pogotka. Chelsea je, pak, nastavio potjeru za Arsenalom i Cityjem.

Strašan je bio tempo utakmice na Stamford Bridgeu, posebno od strane domaćih nogometaša koji su igrali kao navijeni u prvih 45 minuta. Nije Chelsea ostao niti šokiran nakon što je primio pogodak već u četvrtoj minuti utakmice.

Nakon ubačene lopte u domaći šesnaesterac najbolje se snašao Martin Škrtel koji je iz blizine pogodio domaću mrežu. No, već do poluvremena je Chelsea, posve zasluženo, okrenuo rezultat u svoju korist.

Prvo je u 17. minuti sjajan pogodak zabio Eden Hazard. Natrčao je belgijski nogometaš na odbijenu loptu, te je sjajno s 20-ak metara plasirao loptu u dalji kut. U 34. je, pak, stadion eksplodirao nakon spretnog pogotka Eto'a. Brazilac Oscar je ubacio nisku loptu na metar-dva od vratiju Liverpoola, a vrhom kopačke je Kamerunac nekako dotaknuo loptu koja se doslovno ušuljala u gostujuću mrežu za 2-1 Mourinhove momčadi.

U nastavku je Liverpool bio bolja momčad, prijetili su Suarez, Johnson i Coutinho, mogao je i sudac Howard Webb svirati čak dva penala za Liverpool, ali je ostalo 2-1 za domaćina.

Na kraju je nekadašnji Liverpoolov as, Fernando Torres, poslije lijepog solo-prodora mogao zaključiti priču, ali je njegov udarac obranio Mignolet.

Tottenham je, pak, uvjerljivo, s 3-0, pobijedio Stoke. Roberto Soldado je doveo Tottenham u vodstvo u prvom dijelu, te je rezultatska neizvjesnost trajala sve do 65. minute. No, tada je domaćin, unutar samo pet minuta, postigao dva pogotka (Dembele i Lennon), čime je utakmica bila riješena.