24.08.2014 u 19:00

• +4

MAXtv Prva liga, 6. kolo: Dinamo - Zagreb

Izvor: Pixsell / Autor: Goran Stanzl

U nedjelju su na rasporedu čak četiri utakmice MAXtv Prve lige u kojima glavnu ulogu imaju hrvatski predstavnici u Europi: Hajduk, Rijeka, Split i Dinamo…

MAXtv Prva liga, 6. kolo

Lokomotiva – Rijeka 2:1 (Šovšić 70, 82 / Jahović 75)
Osijek – Hajduk 2:0 (Baraban 27, Glavaš 73)
Split – Slaven 2:0 (Rog 69, Bilić 73)
Dinamo – Zagreb 1:1 (Ibanez 9 / Stepčić 60)

Tijek utakmice Dinamo - Zagreb:

Kraj - veliki bod na Maksimiru za Zagreb, protiv uspavanog Dinama
90' - četiri minute sudačke nadoknade
81' - prilika za Zagreb! Opasno je opalio Stepčić i umalo iznenadio Eduarda
78' - krasna obrana Livakovića! Pjaca je pucao, golman Zagreba izvadio loptu iz gola!
66' - gužva pred golom Zagreba, Dinamo važe obranu, na kraju puca Ibanez, a udarac završava u bloku
60' -  goool za Zagreb! Stepčić je zabio fantastičnim lob udarcem koji je prevario Eduarda
56' - Soudani je bio u izglednoj šansi, ali Livaković brani njegova dva udarca
52' - velika prilika za Zagreb! Krovinović je povukao kontru, proigrao Bobana, ovaj prošao Eduarda i zatim iskosa promašio prazan gol!
Poluvrijeme - Dinamo je poveo i smirio utakmicu...vidjet ćemo hoće li mu se to osvetiti u drugom dijelu
38' - bilo je opasno pred golom Dinama, ali Eduardo skida odbijenu loptu od vlastite obrane
27' - novi odličan slobodnjak Ibaneza, Livaković još bolje skida
24' - krasna akcija Dinama, ali udarca Soudanija ide točno u golmana
20' - dvoboj je ušao u mirniju fazu, ali Dinamo potpuno kontrolira utakmicu
9' - goool za Dinamo! Ibanez lukavo iz slobodnjaka zabija i donosi prednost 'modrima'
6' - Čop je proigrao Vukojevića, ovaj Čorića koji pogađa gornji dio grede!
1' - Dinamo je dobro počeo, Čop imao priliku već u prvoj minute, ali obrana Zagreba izbija s crte

Tijek utakmica u 19 sati:

Kraj - utakmice su završnice, slavila su sva tri domaćina, ali samo jedan favorit!
82' - goool za Lokomotivu! Zabio je Špikić autogol...poslao je odbijenu loptu nakon udarca Pavičića u vlastitu mrežu
75' - gooool za Rijeku! Jahović je izjednačio s igračem manje, podmetnuo je nogu na udarac Jajala
74' - goool za Osijek! Marin Glavaš je zabio i udvostručio prednost...zabio je glavom iz blizine na dodavanje Matasa
73' - goool za Split! Zabio je Mate Bilić nakon kornera!
70' - gooool za Lokomotivu! Samadržić je skrivio penal nad Rukavinom, dobio je crveni, Šovšić ga je pretvorio u pogodak
69' - gooool za Split! Povela je domaća momčad golom Roga koji je šest minuta prije ušao u igru
66' - opet zicer za Lokomotivu! Begonja sam pred Prskalom, ali riječki vratar brani!
61' - Jahović je na povratnoj lopti promašio gotovo prazna vrata Lokomotive!
60' - velika prilika za Osijek! Mešanović je bio na tri metra, pucao iz blizine, ali Kalinić fantastično brani!
56' - Split je imao nekoliko krasnih prilika u drugom poluvremenu, ali i Slaven...Vuković je skinuo 'zicer' Glavini
53' - velika prilika za Bručića pred golom Rijeke na dodavanje Rukavine, ali Prskalo ga je natjerao na promašaju
49' - prva ozbljna prijetnja Hajduka, no Vlašićev udarac završava u bloku
Poluvrijeme - samo jedan gol na tri utakmice, vodi Osijek kod kuće protiv Hajduka
38' - tukao je Mezga, ali nema opasnosti za Osijekovog vratara Mikulića
32' - Galović je zaprijetio za Split glavom, Bilić iz daljine nogom, ostaje 0:0
28' - Moises je pucao glavom, ali malo pokraj vratnice gola Lokomotive
27' - gooool za Osijek! Ivan Baraban izašao je sam pred Kalinića i sigurno realizirao priliku
26' - opasan prekid za Hajduk, ali Bilić na drugoj stativi nije uspio doći do lopte
20' - prilika za Osijek! Mešanović na pet metara nije dobro zahvatiti loptu, Kalinić vješto brani
18' - Rukavina je izašao sam pred Prskala, ali riječki golman je bio dobro postavljen
12' - prilika za Rijeku! Jahović je pucao sa sedam metara, Zelenika odlično brani
8' - prilika za Split! Cikalleshi je gađao gornji desni kut, Picak sjajno brani
1' - dvoboji su počeli, Hajduk nešto oslabljen u Osijeku kako je i bilo najavljeno, a i kod Rijeke puno rezervi u prvoj momčadi

Kako i gdje gledati MAXtv Prvu ligu?

Sve utakmice MAXtv Prve lige možete gledati na MAXtv-u (Arenasport), a prijenosi će biti dostupni i putem PPV i MAXtv To Go usluge te na pay per view online servisu match.tportal.hr.
Članovi communityja Tribina.hr imat će prilike prijenose utakmica pratiti u sklopu tog community portala. Više informacija potražite OVDJE.

Ove nedjelje očekuje nas bogat program MAXtv Prve lige. Sve najbolje hrvatske momčadi su u pogonu, tri dana nakon prvih utakmica 'play-offa' Europske lige, u kojima su bili prilično uspješni. Od 19 sati Rijeka će pokušati prikovati Lokomotivu za dno lige u Kranjčevićevoj, a sebi osigurati šestu pobjedu sezone. Kekova momčad igra jako dobro i bit će zanimljivo vidjeti mogu li joj se 'lokosi' oduprijeti.

Hajduk koji već razmišlja o Dnjipru pokušat će s malo izmijenjenim sastavom slaviti protiv Osijeka u Gradskom vrtu. No, domaći imaju odlične rezultate protiv splitskog kluba posljednjih godina i nakon trijumfa u Kranjčevićevoj u prošlom kolu s puno samopouzdanja iščekuju ovaj susret,

Zanimljivo će biti i na Parku mladeži gdje RNK Split dočekuje Slaven, najslabiju gostujuću momčad lige. Splićani imaju dva poraza u posljednja dva kola, a gosti iz Koprivnice idealna su prilika za prekid crnog niza.

U kasnijem terminu od 21 sat Dinamo u gradskom derbiju dočekuje Zagreb. S obzirom na viđeno protiv Petrolula, 'modri' ne bi trebali imati problema na putu do šeste pobjede prvenstva, ali to će morati potvrditi i na terenu…

Za sve koji u novoj sezoni žele uživati u još više sportskih sadržaja, tu su MAXtv Sportski paket i Sportski plus paket.