PRIPREME

Hajduk srušio Krku, Rijeka remizirala s Nijemcima

21.01.2015 u 20:39

Hrvatski prvoligaši Hajduk i Rijeka u srijedu su odigrali pripremne utakmice

Nogometaši HNK Rijeke odigrali su neriješeno 1:1 s prvoplasiranom ekipom njemačke druge lige Ingolstadtom u prvom pripremnom susretu u Španjolskoj. U utakmici odigranoj u pitoresknom mjestu Cala de Golf Resort kraj Marbelle, Rijeka je u prvom poluvremenu odlično otvorila susret a prigode su imali Krstanović dva puta, Leovac i Balaj no do pogotka ipak nisu došli.

U drugom dijelu nešto bolji je bio Ingolstadt koji je i poveo u 59. minuti golom Lexa. Rijeka je izjendačila dvije minute prije kraja utakmice kada je nakon slobodnog udarca Mišića, najbolje u gužvi reagirao Knežević te nogom pogodio sa sedam metara.

FC Ingolstad: Weis, Lappe, Mijatović, Pekhart, Guenther-Schmidt, Christiansen, Engel, Wannenwetsch, Gunesch, Cohen, Jainta (još su igrali: Hubner, Morales, Roger, Hartman, Zant, Lex, Soares, Bauer, Level, Pledl, Ortag).
HNK Rijeka: Vargić – Tomečak (od 65' Bertoša), Mitrović (od 65' Knežević), Lešković (od 50' Samardžić), Leovac – Tomasov (od 50' Ajayi) , Zlomislić (od 70' Mišić), Cvijanović (od 50' Močinić), Jugović (od 80' Rebernik) – Krstanović, Balaj (od 65' Ivančić).

U sklopu priprema za nastavak prvenstva Hajduk je u Rovinju igrao zatvorenu trening utakmicu protiv Krke iz Novog Mesta te slavio 1:0.

Hajduk je zabio jedini gol u trećoj minuti, centrirao je Mezga, a lukavi Milevski glavom loptu spustio prema kutu. 'Bile' je vodio Hari Vukas jer je zbog povišene temperature Igor Tudor ostao u hotelu.