STRIJELAC BENKO

Rijeka ponovo do minimalne pobjede protiv Osijeka

23.02.2014 u 19:02

Nogometaši Rijeke stigli su do pobjede u 23. kolu MAXtv Prve lige na Kantridi protiv Osijeka. Slavili su Riječani s 1:0 zahvaljujući pogotku Leona Benka iz kaznenog udarca...

Kao i u Kupu prije nekoliko dana, Rijeka je na Kantridi stigla do minimalne pobjede protiv Osijeka. Kekova momčad iskoristila je svoju dominaciju u prvom dijelu i došla do prednosti, a gosti nisu uspjeli realizirati svoje šanse u nastavku pa su bodovi ostali u Rijeci.

Dvoboj je počeo prosvjedom nogometaša Osijeka koji su prije početka utakmice zagrljeni na središtu travnjaka pokušali ukazati na teško stanje u klubu i višemjesečne zaostatke u isplati plaća. Kada je dvoboj konačno počeo, Rijeka je dominirala u posjedu lopte, a prvu priliku imao je Kramarić, koji je glavom u 28. minuti pucao točno u Mikulića.

Domaći navijači došli su na svoje u 36. minuti, kada je Mikulić srušio Kramarića, a Leon Benko pretvorio kazneni udarac u pogodak, pokazavši tako da ga gaf iz prethodnog kola, kada nije uspio zabiti Zadru, nije pokolebao.

U drugom dijelu Osijek se pokušao vratiti u utakmicu. Tri je prilike imao Škorić, a najbolju u 78. minuti, kada je pogodio gredu udarcem glavom nakon prekida. Bilo je to najbliže izjednačenju gostiju, a Rijeka je imala nekoliko prilika udvostručiti prednost, najveću Knežević u sudačkoj nadoknadi, no rezultat je na kraju ostao 1:0.

Na ljestvici MAXtv Prve lige Rijeka se vratila ispred Lokomotive, a Osijek ostaje predzadnji.