GOLIJADA NA RUJEVICI

Moćna Rijeka pregazila Osijek i prati u stopu Dinamo!

11.09.2015 u 18:01

U posljednjoj utakmici 8. kola MAXtv Prve lige nogometaši Rijeke ostavili su visoku pobjedu 5:0 protiv Osijeka te tako ostali na samo dva boda zaostatka za vodećim Dinamom...

Nakon slabašnog starta sezone, mnogo remija i ispadanja u Europi, momčad Matjaža Keka djeluje sve bolje, a uspon forme potvrdila je ove nedjelje protiv Osijeka. Upisali su Riječani uvjerljivu pobjedu kojom su zadržali priključak s vodećima, a goste gurnuli još dublje u krizu i ostavili ih zajedno sa Zagrebom na samom dnu.

Rujevica je svjedočila utakmici u kojoj su domaći dominirali, stvarali prilike i trpali golove. U 16. minuti Balaj je iskoristio poklon domaće obrane, prošao pokraj Mikulića i sigurno zabio pod gredu za rano vodstvo Rijeke.

U 32. minuti na svoje je došao i Roman Bezjak kojem nije bilo teško poslati loptu u mrežu nakon odbijene lopte kojoj je prethodila kombinacija Tomasova i Balaja te udarac albanskog napadača.

Sve je bilo riješeno već do poluvremena. U 43. minuti Bradarić je ubacio iz kornera, a Matej Mitrović glavom pospremio loptu u mrežu.

Ništa se nije promijenilo ni drugom poluvremenu. U 49. minuti Bekim Balaj postigao je svoj drugi pogodak nakon asistencije Močinića i prolaska pokraj gostujućeg vratara.

Nakon toga trpanje je činilo se prestalo, ali u sudačkoj nadoknadi Sharbini je nakon indirekta zabio i peti pogodak Riječana te tako zaokružio pobjedu.

Rijeka sada ima 14 osvojenih bodova, dva manje od vodećeg Dinama. Osijek je pak pretposljednji sa samo pet osvojenih bodova i ako ovako nastavi, mogao bi se do kraja sezone sa Zagrebom boriti za opstanak.