MAXtv PRVA LIGA

Napeta završnica na Rujevici ipak sretnija Rijeci

06.03.2016 u 12:46

Rijeka je u 26. kolu MAXtv Prve lige svladala Osijek sa 2:1. Nakon prvog dijela bez golova, Rijeka je u nastavku naplatila bolju igru. No, u samoj završnici dvoboja, nakon jednog duela sudac Jović pokazao je na bijelu točku a s koje je oprecizan bio Perošević. Ipka, u sudačkoj nadoknadi bezjak je vratio prednost Rijeci i donio joj pobjedu

TEKSTUALNI PRIJENOS PRATITE OVDJE
------------------------------------------------
RIJEKA: Vargić, Ristovski, Samardžić, Mitrović, Bertoša, Bradarić, Maleš, Tomasov, Gavranović, Matei, Bezjak
OSIJEK: Malenica, Kurtović, Mioč, Špičić, Mandić, Radotić, Lesjak, Šorša, Grgić, Šarić, Lukić

90'+7 KRAJ U RIJECI
90'+2 - GGGOOOLLL - dobra akcija Rijeke, Roshi je ubacio a Bezjak sada glavom pogađa za vodstvo Rijeke

89' - GGGOOOLLL - Perošević zabija za 1:1

88' - sudar Bertoše i Peroševića sudac Jović ocijenio je kao kazneni udarac
84' - Roshijev ubačaj Bezjak je glavom poslao 'nebu pod oblake'
79' - malo je 'zakuhalo', pa su Močinić i Roce dobili žute kartone
70' - iz igre izlazi Florentin Matei, u igru ulazi Odise Roshi.
68' - iz igre izlazi Mario Gavranović, u igru ulazi Ivan Močinić.
68' - ubačaj Špičića dočekao je Knežević koji je ostao sam u kaznenom prostoru, ali udarac iz izgledne pozicije išao je ravno u Vargića
63' - lijep prolaz Ristovskog po desnom boku, ali ubačaj je bio prejak
52' - GGGOOOLLL - pristisak Rijeke dobnio je rezultata; Gavranović je dobro primio jednu dubinsku loptu iza zadnje linije Osijeka a koju je Gavranović pospremio iza leđa vratara Malenice

46' - počelo je drugo poluvrijeme

45' +1 - KRAJ POLUVREMENA
42' - Gavranović je lijepo pronašao Tomasova, ali njegov udarac s ruba kaznenog prostora nije bio precizan
39' - Novi udarac Gavranovića s ruba kaznenog prostora, ali Malenica je uz manje poteškoće zaustavio taj pokušaj
36' - nakon kornera Gavranović iz voleja puca, ali ravno u Malenicu
36' - pritisak Rijeke, ali Osječani se zasad uspjeva obraniti
35' - Tomasov je pokuašo iz okreta, ali nije bilo pretjerane koristi
32' - Tomislav Šorša. zaradio je opomenu zbog prekršaja s leđa na Filipu Bradariću
32' - slobodan udarac za Osijek na 25 metara. Lukić je potegnuo, ali pokušaj je otišao visoko iznad grede
30' - Lijepa akcija Rijeke, Ristovski je ušao u kazneni prostor i probao ubaciti loptu, ali gostujući braniči otklonili su opasnost. U nastavku akcije Gavranović je ostao sam pred vratarom Osijeka, ali pomoćni sudac označio je zaleđe
27' - brza akcija Osijeka, ali Vargić je stigao otkloniti opasnost ispred Šorše
21' - Matei je sjajnim solo prodorom izborio slobodan udarac na 20 metara. Matei je lijepo potegnuo, ali greda je ovoga puta spasila goste!
16' - Tomasov je pobjegao po desnoj strani i lijepo ubacio, ali udarac Bezjaka nije bio precizan
 9' - Matei je opasno prošao po lijevoj strani i ubacio, ali gostujuči braniči očistili su opasnost
 4' - prva prilika na utakmici bila je za Osijek, točnije Šoršu, ali vargić je zaustavlja