PREMIERSHIP

Nova prvenstvena pljuska za zvijezde ManU-a

01.02.2014 u 18:44

U 24. premierligaškom kolu Stoke City je na svojem Britannia Stadiumu savladao Manchester United 2-1 golovima Charliea Adama...

Sjajnu je partiju odigrao bivši veznjak Liverpoola. U 38. minuti njegov je slobodni udarac pogodio Michaela Carricka i uz odbijanac završio u Unitedovoj mreži, a u 52. minuti torpedirao je vrata Davida De Gee s 18 metara. Njegov udarac ljevicom završio je neobranjivo u samim rašljama.

Jedini gol za aktualne prvake zabio je Robin van Persie u 47. minuti na dodavanje Juana Mate, u tom trenutku za 1-1. Iako je United u ovom susretu zaigrao sa svim najvećim zvijezdama (Van Persie, Rooney i Mata), svejedno nije uspio izbjeći već osmi ovosezonski poraz.

Hull City Nikice Jelavića remizirao je na domaćem travnjaku protiv Tottenhama 1-1, a hrvatski je napadač zamijenjen u 88. minuti. Najbliže golu bio je u 64. minuti kada je njegov udarac glavom zaustavila vratnica. Gol za Hull City zabio je Shane Long nakon sjajne solo-akcije, dok je strijelac za 'spurse' bio Paulinho.

Southampton je slavio u gostima kod Fulhama 3-0 golovima Adama Lallane, Rickiea Lamberta i Jaya Rodrigueza, dok je Everton na svom Goodison Parku uspio preokrenuti zaostatak 0-1 protiv Aston Ville u 2-1 pobjedu golovima Stevena Naismitha i Kevina Mirallasa u završnici.

Dodajmo i da je vrijednu pobjedu, tek petu ovosezonsku, upisao i dosad posljednjeplasirani Cardiff koji je s 2-1 savladao Norwich i prestigao Fulham na pretposljednjem mjestu. Golove za Cardiff zabili su Craig Bellamy i Kenwyne Jones u razmaku od jedne minute drugog poluvremena.