28.07.2013 u 20:50

• +8

3. kolo MAXtv Prve lige, Split - Hajduk

Izvor: Cropix / Autor: Tom Dubravec / CROPIX

Tko je 'gazda' u gradu, odnosno favorit u splitskom derbiju pokazati će derbi Splita i Hajduka na Parku mladeži. Tekstualni prijenos pratite na tportalu gdje možete vidjeti i golove s utakmice

Split - Hajduk 0:3

Split: Zagorac, Ibriks, Vrgoč, Glumac, Glavina, Dujmović (od 54. Radotić), Mršić, Erceg, Belle, Vojnović, Roce
Hajduk: Kalinić; Mikanović, Milović, Maloča, Jozinović - Anđelković, Pašalić - Sušić, Andrijašević, Caktaš - Maglica

Završila je utakmica
90+1' lukav udarac Mujana, ali Zagorac brani
90' još će se igrati tri minute
86' ulazimo u posljednje minute utakmice na Parku mladeži
82' još jedna dobra prilika za Hajduk, Anton Maglica je mogao povećati prednost, no nije bio precizan
80' ulazimo u posljednjih deset minuta utakmice. Domaćini su se već 'predali' i samo se čeka kraj utakmice
75' Hajduk je potpuno nadigrao Split i može se reći da je ovo jedna od najboljih utakmica Hajduka pod vodstvom Tudora
67' umjesto Vojnovića ušao je Bilić
62' opasno je pred golom Splita. Ubacio je Mujan, a kratak je bio Maglica
60' sudac Gabrilo poništio je gol zbog igranja rukom Vojnovića koji je usput i zaradio žuti karton
54' izmjena kod Splita, izašao Dujmović, ušao Radotić
54' potpuna je dominacija Hajduka s jedne strane, dok je Split 'razbijena vojska'

Split - Hajduk 0:3 - Anton Maglića u 49. minuti postiže i treći gol za Hajduk

49' gool za Hajduk. Strijelac je Anton Maglica

46' započeo je nastavak ogleda
45' završilo je prvo poluvrijeme
40' ulazimo u zadnjih pet minuta prvog poluvremena koji je u potpunosti pripao Hajduku
34' Glumac postaje tragičar utakmice. Nakon što je skrivio jedanaesterac, poslije je i postigao autogol
Split - Hajduk 0:1 - nesretni i nespretni autogol Glumca u 30. minuti za 2:0 Hajduka

30' gool za Hajduk! Dino Mikanović je tukao i pogodio stativu, a lopta se odbila od Glumca u gol

24' Henri Belle iz voleja s ruba šesnaesterca okušava svoj udarac
23' Vojnović je dobro potegnuo i pronašao Mršića koji s pet metara iskosa puca, ali na vrijeme je s gola izašao Kalinić i brani
20' primljen pogodak potpuno je paralizirao splićane koji su počeli griješiti
18' iako su domaćini krenuli silovito, greška Glumca te jedanaesterac donijeli su prednost Hajduku koji nakon postignutog gola igra daleko bolje
Split - Hajduk 0:1 - Mijo Caktaš u 17. minuti donosi vodstvo Hajduku

17' goool za Hajduk!! Strijelac je Mijo Caktaš.

17' Glumac ruši Andrijaševića u kaznenom prostoru - jedanaesterac za Hajduk
15' budi se Hajduk. Gužva u šesnaestercu Splita, no domaći nogometaši ispucavaju loptu daleko
13' Erceg je pucao iskosa, ali Kalinić je opet neprelazan
11' još jednom Vojnović opasno prijeti Hajduku
6' što je sada promašio Hajduk. Jozinović je ubacio loptu u peterac a Sušić je promašio loptu tako je velika prilika Hajduka otišla u nepovrat
4' prva prijetnja po gol Hajduka. Vojnović je tukao, a krajnjim naporom je obranio Kalinić
2' odmah su zaprijetili domaćini preko Ercega, ali Kalinić brani
1' započela je utakmica. Prvi su u napad krenuli igrači Hajduka

Veliki gradski splitski derbi je pre nama. S obzirom na mladu i neiskusnu momčad, ne čudi veliki respekt koji prema Splitu ima trener Hajduka Igor Tudor.

'Split je po kadru, usudio bih se reći, odmah iza Dinama. To je činjenica. Samim time, rekao bih, bez demagogije, jer vidim da su neki krenuli s njihove strane već početkom tjedna s demagogijom, kao dat ćemo Hajduku ulogu favorita. Ja kažem, bez demagogije, da su oni favoriti, ali isto tako, da mi imamo svoje šanse i svoje adute', kazao je trener Hajduka Tudor i tako prebacio ulogu favorita Splitu