18.08.2013 u 20:47

• +4

MAXtv Prva liga: Hajduk - Slaven

Izvor: Pixsell / Autor: Ivo Cagalj/PIXSELL

Nogometaši Hajduka u nedjeljnoj su utakmici MAXtv Prve lige ostvarili pobjedu protiv Slaven Belupa rezultatom 1:0

Splićani su stigli do još jedne teške pobjede, u utakmici u kojoj su se gosti odlično branili već dio utakmice, sve do 77. minute kada je Hajduk konačno poveo. Tudorova momčad tako je na najbolji mogući način odgovorila na šok koji joj se dogodio ovaj tjedan, kada se teško ozlijedio jedan od najboljih igrača, Mijo Caktaš.

Hajduk je u prvom poluvremenu imao terensku inicijativu, ali ne i izrazite prilike. Već u 4. minuti Pašalić je mogao zabiti nakon pogreške Rodića, no pucao je iz blizine iznad gola. U 26. minuti Maglica je izbio sam s desne strane, no tražio je u sredini loptom Mujana, kojeg nije pronašao.

Uslijedili su udarci iz daljine Andrijaševića, Pašalića i Mujana, no gol Slavena nije bio ugrožen. S druge strane Filipović je u dva navrata opasno opalio, ali oba je puta Kalinić uspio krajnjim naporom loptu izbiti u korner.

U drugom dijelu Hajduk je dobro krenuo, a u 51. minuti trebao povesti, no udarac Maglice iz blizine Rodić je sjajno obranio, da bi u 63. minuti isti igrač ponovo izašao sam pred golmana, no vratar Slavena mu je opet skinuo.

U samoj završnici Tudor je izvadio Andrijaševića i Sušića, uveo Kiša i Bencuna i u 77. minuti dočekao svoj trenutak. Nakon ubacivanja Vršajevića Rodić je obranio prvi udarac napadača Hajduka, ali na odbijenu loptu natrčao je Maglica i zabio pogodak. Do kraja dvoboja Roskam je tek jednom zaprijetio za goste, njegov udarac otišao je pokraj gola, a bodovi ostali u Splitu.

Hajduk je tako trijumfom preskočio na ljestvici Lokomotivu i Rijeku te se nalazi na drugom mjestu, s bodom manje iza Dinama, ali i utakmicom manje.

U dvoboju igranom u isto vrijeme Zadar i Hrvatski Dragovoljac odigrali su 1:1 na Stanovima.